Drzwi Otwarte UMCS również w formie online – dołącz do webinarów!

21 marca 2022 r. rozpoczynają się Drzwi Otwarte UMCS (w hybrydowej wersji)  przewidziane są atrakcje zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Na tegorocznych uczestników Drzwi Otwartych UMCS, którzy nie mogą się pojawić na miejscu, będą czekały liczne wydarzenia, m.in. webinaria ogólnouniwersyteckie i wydziałowe. Podczas nich opowiemy o ofercie kształcenia, infrastrukturze poszczególnych wydziałów oraz jak studiuje się na UMCS. Webinary zostaną wyemitowane na fanpage’u UMCS na Facebooku

Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy aż 14 webinarów: 1 ogólnouniwersytecki oraz 13 wydziałowych. Każdy z nich zostanie wyemitowany o godz. 17:00 na fanpage’u Uczelni oraz poszczególnych wydziałów na Facebooku. Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia: Webinar Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Śledź nas i bądź na bieżąco!

Pierwszy, ogólnouniwersytecki webinar odbędzie się już jutro!  Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski oraz Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. Dorota Kołodyńska przybliżą uczestnikom specyfikę największego ośrodka naukowego w tej części Polski. O sposobie studiowania oraz rekrutacji opowie zaś Pełnomocnik Rektora ds. studenckich mgr Justyna Rokita-Kasprzyk oraz specjalistka z Biura Rekrutacji –  mgr Monika Piątek.

Studiowanie to nie tylko nauka, ale także liczne możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji, takich jak dołączenie do klubu sportowego AZS UMCS Lublin, Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS czy włączenie się w działania kreatywne realizowane w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. O tym, w jaki sposób zorganizować sobie czas wolny na studiach opowie kierownik Biura Sportu –  mgr Rafał Walczyk, wiceprzewodnicząca ZUSS UMCS –  Paulina Jamrozik oraz dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka –  mgr Izabela Pastuszko.

Kolejne wydziałowe webinary odbywać się będą w poniedziałki, środy oraz piątki. W trakcie nagrań usłyszycie m.in. o prowadzonych na uczelni kierunkach studiów, poznacie opinie studentów dotyczącą studiowania i kół naukowych, wysłuchacie wykładu popularnonaukowego czy zobaczycie infrastrukturę wydziału.

Sprawdźcie harmonogram naszych webinarów:

• 23.03 (środa) – webinar Wydziału Artystycznego;
  • 25.03 (piątek) – webinar Wydziału Biologii i Biotechnologii;
  • 28.03 (poniedziałek) – webinar Wydziału Chemii;
  • 30.03 (środa) – webinar Wydziału Ekonomicznego;
  • 1.04 (piątek) – webinar Wydziału Filologicznego;
  • 4.04 (poniedziałek) – webinar Wydziału Filozofii i Socjologii;
  • 6.04 (środa) – webinar Wydziału Historii i Archeologii;
  • 8.04 (piątek) – webinar Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki;
  • 11.04 (poniedziałek) – webinar Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej;
  • 13.04 (środa) – webinar Wydziału Pedagogiki i Psychologii;
  • 20.04 (środa) – webinar Wydziału Politologii i Dziennikarstwa;
  • 22.04 (piątek) – webinar Wydziału Prawa i Administracji;
  • 25.04 (poniedziałek) – webinar Wydziału Zamiejscowego w Puławach.

Masz pytania dotyczące uczelni lub procesu rekrutacji? Zadaj je na naszym czacie na żywo, dostępnym podczas emisji!