Fizyka techniczna – studia dla pełnej sukcesów przyszłości

Teoretyzowanie jest fajne, ale wolisz praktykę, doświadczenia i możliwość przekładania posiadanej wiedzy na realne i znaczące działania? W takim razie te studia inżynierskie na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki są właśnie dla Ciebie!

Fizyka techniczna jest odsłoną praktycznej i nowoczesnej fizyki, wspieranej wykorzystaniem innowacyjnych programów typu AutoCad, MathCad, LabView oraz MatLab. Rozwijaj wiedzę teoretyczną i zdobywaj umiejętności praktyczne, zostań specjalistą i osiągnij sukces na rynku pracy.

Na tych studiach możesz wybrać jedną z trzech specjalności:

  • Fizyka medyczna
    Znajdź pracę w placówkach ochrony zdrowia, szpitalach oraz firmach prowadzących badania kliniczne! Poznaj urządzenia stosowane w diagnostyce: USG, tomograf komputerowy, rezonans. Odkryj tajniki terapii medycznej przy pomocy urządzeń rentgenowskich i jądrowych. Poznaj podstawy anatomii i fizjologii człowieka, optyki oraz jej zastosowania w optometrii!
  • Nowoczesne materiały i techniki pomiarowe
    Dzięki tej specjalności znajdziesz pracę np. jako specjalista ds. urządzeń technologicznych, analityk, inżynier systemów R&D, czy też Design Engineer high-end/microscopy. Jeśli interesuje Cię tworzenie materiałów o nowych funkcjonalnościach, jeśli widzisz się w laboratorium, to ta specjalność jest dla Ciebie idealna! Zetkniesz się tu z nowoczesnymi materiałami oraz wyjątkowymi technikami pomiarowymi. Technologie wysokiej próżni, nanofoniki czy bionanotechnologii nie będą mieć przed Tobą tajemnic.
  • Fizyka komputerowa
    Po tej specjalności znajdziesz zatrudnienie m.in. w instytucjach badawczych, przemysłowych, centrach rozwojowych, a nawet w instytucjach wojskowych! Czy informatyka może mieć zastosowanie w rozwiązywaniu problemów fizycznych? To pytanie retoryczne, gdyż wybierają tę specjalność, właśnie tymi zagadnieniami możesz się zająć! Algorytmy w fizyce komputerowej, metody numeryczne, modelowanie procesów fizycznych, a nawet informatyka kwantowa – to będzie dla Ciebie prawdziwa gratka! Zostań inżynierem z umiejętnościami komputerowymi, a zdobytą wiedzę wykorzystaj w pracy z mikrokontrolerami, różnorodnymi interfejsami oraz systemami kontrolno-pomiarowymi.