Kawiarenka „Bliżej siebie” – spotkanie z ekspertami

Przy kawie i herbacie porozmawiamy o doświadczeniu schizofrenii oraz innych problemów zdrowia psychicznego. Będzie to okazja do zadania ważnych pytań.

Goście podzielą się wiedzą i doświadczeniem związanym z radzeniem sobie z chorobą psychiczną. Wśród nich znajdą się:

• Tomasz Bosko – ekspert przez doświadczenie w zakresie schizofrenii
  • Anna Karatnicka – ekspertka przez doświadczenie w zakresie schizofrenii
  • dr Artur Kochański (psychiatra)
Tematyka spotkania

Porozmawiamy o tym:

• jakie trudności mogą pojawić się zarówno po stronie osoby wspierającej, jak i wspieranej;
  • co wspiera, a co utrudnia proces zdrowienia;
  • co możemy zrobić dla drugiej osoby, która doświadcza trudności psychicznych;
  • jak zadbać o samego/samą siebie w takich sytuacjach.

Część bufetowa (zapraszamy już na 10 minut przed spotkaniem)
Na początku spotkania uczestnicy i uczestniczki dostaną kubeczki, które uprawniają do zamówienia małej kawy lub herbaty z Wydziałowej kawiarni. Kiedy wszyscy zaopatrzą się w napoje, przejdziemy do kolejnej części.

Część dyskusyjna
Rozmowa z naszymi ekspertami. Krótkie wprowadzenie specjalistów i pytania od uczestników i uczestniczek.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca br. w godz. 10:30-13:30 w kawiarence na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS.

Finansowane z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych UMCS.

Autor: Justyna Rynkiewicz