Kreatywność społeczna – 6 kierunków na Wydziale Filozofii i Socjologii

Współczesny świat potrzebuje kreatywnych, odważnych ludzi zdolnych zmieniać rzeczywistość. Jeśli nie boicie się wyzwań i chcecie pracować jako agent reklamowy, doradca personalny czy animator oddolnych ruchów społecznych – ten kierunek jest dla was. Kreatywność społeczna otwiera drzwi do branży kultury, marketingu, profesjonalnego doradztwa, a nawet polityki. Możecie nie tylko uczestniczyć w interesujących wykładach i zajęciach, ale też współpracować z dużymi regionalnymi ośrodkami kultury, jak np. z Ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie.

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do rekrutacji!

Opis

Kreatywność społeczna to nowatorski, unikatowy kierunek, który wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku pracy, poszukującego osób kreatywnych, otwartych na nowe pomysły i rozwiązania. Studia ukierunkowane są na teoretyczne i praktyczne kształcenie w zakresie kreatywnego myślenia i działania. Umożliwiają odkrycie źródeł własnej kreatywności i przekształcenia jej w skuteczne, innowacyjne działania w pracy zawodowej i życiu społecznym.

Uzyskasz umiejętności i kompetencje
  • kreatywnego myślenia i działania
  • nieszablonowości
  • nowatorstwa
  • innowacyjności
  • przedsiębiorczości
  • skuteczności
  • zdolności samodzielnej analizy sytuacji problemowych oraz aktywnej współpracy w zespołach kreatywnych
  • umiejętności modelowania i ukierunkowywania potrzeb indywidualnych oraz społecznych
Perspektywa zatrudnienia
  • trener kreatywności
  • agent reklamy
  • specjalista ds. wizerunku
  • innobroker
  • rzecznik instytucji publicznych
  • planner, konsultant w przemysłach kreatywnych
  • specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego
  • doradca personalny
Możliwości rozwoju
  • działalność w Kole Naukowym KreaTyVni, szeroka oferta zajęć warsztatowych i fakultatywnych, praktyki w instytucjach publicznych i kulturalnych
  • współpraca z: Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie, Centrum Kultury, Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie – Rewiry, Centrum Kompetencji Społecznych, Medialnych i Twórczych ,,Profesus”

Kierunek prowadzony jest na Wydziale Filozofii i Socjologii.

Uwagi: Szczegółowe informacje o kierunkach studiów prowadzonych na Wydziale Filozofii i Socjologii, sylwetki absolwentów poszczególnych specjalności, aktualnie realizowane plany i programy studiów, są zamieszczone na stronach internetowych: