Poznaj UMCS: Webinar Wydziału Ekonomicznego

30 marca br. odbył się webinar Wydziału Ekonomicznego UMCS. Wirtualne spotkanie było doskonałą okazją do szczegółowego poznania oferty edukacyjnej wydziału na rok akademicki 2022/2023. Uczestnicy zaznajomili się z najbardziej popularnymi kierunkami, które rokrocznie są wybierane. Sprawdzili również jakie nowości czekają na tegorocznych maturzystów, a znalazły się wśród nich:

Pierwszym z gości spotkania był dziekan – prof. Mariusz Kicia, który powiedział o unikatowości i ścieżkach rozwoju realizowanych na Wydziale Ekonomicznym. Podkreślił też jak umiędzynarodowione jest grono studenckie. Kształcą się tutaj żacy pochodzący m.in. z Tanzanii, Zimbabwe, Chin czy Korei Południowej. Następnie mgr Gabriela Dycha z Instytutu Ekonomii i Finansów oraz mgr Jacek Jakubczak z Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości dokładniej omówili kierunki prowadzone na wydziale, a także odniesienie ich praktycznych aspektów do codzienności.

Rozmowa ze studentami angażującymi się w funkcjonowanie Samorządu Studentów Wydziału Ekonomicznego – Niną Samoń oraz Kamilem Widlińskim  przybliżyła widzom specyfikę i szczegóły dotyczące działalności kół naukowych oraz organizacji studenckich. Każdego roku stowarzyszenia skupiające żaków biorą udział w licznych inicjatywach i wydarzeniach. Wśród nich znajdują się m.in.: wyjazd integracyjny #RADAR – dla studentów pierwszego roku, Podcast akademicki Koła Naukowego Ekonomistów czy akcje okolicznościowe.
W trakcie spotkania widzowie wzięli również udział w wirtualnym spacerze po wydziale, a temat międzynarodowych wymian przybliżył im dr Jakub Czerniak – koordynator wydziałowy ds. programu Erasmus+. Maturzyści mogli usłyszeć jak studiuje się w wielokulturowym środowisku. Kandydatom zaprezentowali się również przedstawiciele poszczególnych organizacji studenckich. Wydarzenie zakończył wykład popularnonaukowy dr Moniki Jakubiak dotyczący kompetencji przyszłości.

Webinar jest dostępny na Facebooku UMCS oraz na kanale YouTube UMCS
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym potencjał Wydziału Ekonomicznego.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Ekonomicznego z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.