Profil praktyczny czy ogólnoakademicki?

Sesja przy pomniku Marii

Czym się różnią studia na kierunku o profilu ogólnoakademickim od studiów na profilu praktycznym? Co zyskasz, wybierając każdy z tych rodzajów studiów? W poniższej infografice przedstawiamy, czym charakteryzują się oba profile.

Profile programu kształcenia

Studia o profilu praktycznym to studia ściśle związane z praktycznym wykorzystaniem umiejętności i wiedzy wyniesionej z zajęć. Przynajmniej połowa zajęć musi kształtować praktyczne umiejętności i kompetencje, w tym umiejętności uzyskiwane na zajęciach warsztatowych, które są prowadzone przez osoby posiadające doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią (ponad połowa punktów ECTS). Ukończenie studiów przygotowuje do pracy w określonym zawodzie lub grupie zawodów.

Studia o profilu ogólnoakademickim to profil programu kształcenia obejmującego moduły zajęć powiązane z prowadzonymi w uczelni badaniami naukowymi. Przynajmniej połowa zajęć musi służyć zdobywaniu przez studenta pogłębionej wiedzy oraz umiejętności prowadzenia badań naukowych. Ukończenie kierunku o tym profilu może być doskonałym wstępem do kariery naukowej.

Oferta Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej obejmuje kierunki zarówno o profilu praktycznym, jak i ogólnoakademickim.

Przypominamy, że do 14 lutego br. trwa zimowa rekrutacja na studia w UMCS. W tym roku podczas zimowego naboru oferujemy kandydatom studia II stopnia z gospodarki przestrzennej oraz inżynierii nowoczesnych materiałów.

Sprawdź i porównaj, jaki kierunek jest najlepszy dla Ciebie.