Realizuj swoje pasje na Wydziale Filologicznym

Kilkanaście kierunków studiów, tysiące żaków i około dwudziestu organizacji studenckich…
Wydział Filologiczny to idealne miejsce dla pasjonatów kultur i języków obcych. Pośród osób podzielających Wasze zainteresowania oraz z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury, m.in. pracowni językowych, laboratoriów tłumaczeń symultanicznych, Humanistycznego Laboratorium Digitalizacji i Wizualizacji Informacji, Centrum Badań Gier Wideo (stanowiącego połączenie teorii z praktyką) zdobywanie wiedzy i doświadczenia stanie się przyjemnością.

Zapraszamy Was na jeden z największych wydziałów uczelni. To tutaj rokrocznie aplikują setki maturzystów, stojących u progu dorosłości oraz wizji wybrania właściwej ścieżki kariery. Dzięki poniższemu wideo możecie zapoznać się z władzami wydziału: dziekan – prof. Barbarą Hlibowicką-Węglarz oraz prodziekanami – prof. Jarosławem Krajką i prof. Joanną Szadurą. Opowiadają o unikatowości tej jednostki w porównaniu z podobnymi oddziałami funkcjonującymi na innych uczelniach oraz charakteryzują ofertę kierunków neofilologicznych, polonistycznych i kulturoznawczych. W drugiej części studenci i absolwenci opowiadają o swoich doświadczeniach z czasów studiów, a także dalszych planach rozwoju. Dowiecie się również jakie koła naukowe funkcjonują w obrębie instytutów.