Rozpocznij przygodę z kierunkiem „Studia śródziemnomorskie – podróże historyczne”

Fot. Salih Altuntaş z Pixabay

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu marketingu, logistyki, nie rezygnując przy tym z wiedzy historycznej i geograficznej? Marzysz o założeniu własnego biura podróży albo skonstruowaniu szlaku turystycznego, który np. w formie przewodnika audiowizualnego trafi do szerokiego grona odbiorców?

Jeśli tak, oto Twój „Regulamin cech studenta Studiów Śródziemnomorskich”:

1. Podróżowanie i zwiedzanie nie jest mi obce.
  2. Interesuję się tematyką historyczną krajów basenu Morza Śródziemnego.
  3. Moją pasją jest oprowadzanie innych po ciekawych zakątkach świata.
  4. Lubię aktywnie spędzać czas podczas praktyk studenckich i objazdów turystycznych.
  5. Chciałbym w przyszłości wykonywać zawód pilota wycieczek lub rezydenta biura podróży (np. w Hiszpanii).
  6. Praca w instytucjach kultury bądź administracji publicznej będzie dla mnie niecodziennym wyzwaniem.
  7. Chciałbym spróbować swoich sił jako organizator podróży historycznych do krajów basenu Morza Śródziemnego.
  8. Mam własny pomysł na swoją aktywność w biznesie turystycznym.

Jednak to nie wszystko. W ramach działalności kół naukowych/organizacji studenckich, których na Wydziale Historii i Archeologii UMCS jest wiele możesz realizować ciekawe projekty edukacyjne. Jeśli masz smykałkę do tworzenia pomysłowych tekstów, Twoje publikowanie w czasopiśmie „Podróżnik Historyczny” stanie się codzienną satysfakcją.

A teraz ciekawostka:
Czy wiesz, że ten malutki kamyk, który możesz zobaczyć na poniższym zdjęciu pochodzi z Teneryfy ze szczytu o wysokości 3718 m n.p.m.? Znalazł go pewien podróżnik. Jego nietuzinkowa forma sprawiła, że zainteresował się on nie tylko stworzeniem własnej kolekcji najwspanialszych kamieni świata, ale przede wszystkim zapragnął wykorzystać ów kamyk do produkcji niebywałej biżuterii, która w ciągu kilku lat trafiła na polski rynek.

Fot. Paulina Litka

Podsumowując:

Chcesz studiować aktywnie, ciekawych się uczyć rzeczy?
Śródziemnomorskie studia są fajne, nikt temu nie zaprzeczy!
Chcesz podróżować w historii regionu najdalsze czasy?
Do nas Cię zapraszamy, wsiadaj, zapinaj pasy!

Krajów śródziemnomorskich historię poznasz bogatą,
tradycję, kulturę, sztukę, atrakcje na zimę i lato.
Nie dość, że wiedzę posiądziesz metody praktycznymi,
to tu się również nauczysz dzielić się nią z innymi.
I będziesz swoją pasję rozwijać razem z nami.

Na Studia śródziemnomorskie serdecznie Cię zapraszamy!

Autor wiersza: mgr Magdalena Jabłońska-Kwiecień