Trzecia edycja konkursu “Mój doktorat w 180 sekund”

Trzecia edycja konkursu “Mój doktorat w 180 sekund”

Już po raz trzeci Ośrodek Kultury Francuskiej wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce i partnerami wydarzenia organizuje konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » w rejonie Europy Środkowej.  Uczestnicy będą mieli 3 minuty, żeby przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i  przekonując jurorów i publiczność!

Konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach : jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są mile widziane. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!

Uczestnicy z Polski zmierzą się w rozgrywkach krajowych zorganizowanych online, żeby zakwalifikować się do finału konkursu “Mój doktorat w 180 sekund” w Europie środkowej. Zwycięzca konkursu w Europie środkowej zakwalifikuje się do finału międzynarodowego w Paryżu.

Harmonogram konkursu

– 19 lutego 2021 : termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie

– 1-11 marca 2021 : rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online  

– 19 marca 2021 : ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych        

– maj 2021 : finał Europy Środkowej w Krakowie

– jesień 2021 : finał międzynarodowy w Paryżu 

Więcej informacji wraz z formularzem rejestracyjnym do zgłoszenia udziału