Webinarium ekonomiczne i konkurs dla szkół

17 listopada obchodzony jest Dzień bez Długów, podczas którego odbywa się ogólnopolska akcja edukacyjna, podnosząca problem zadłużenia i oszczędzania. Z tej okazji Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje bezpłatne webinarium dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Inwestowanie, oszczędzanie, (cyber)bezpieczeństwo – dlaczego warto zainteresować się tym już teraz?”. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2021 (środa) w godz. 10.00-11.30 w formie online (MS Teams).

Podczas webinarium poruszone zostaną takie kwestie, jak: sposoby na oszczędzanie, inwestowanie dla początkujących, przeciwdziałanie kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

W wydarzeniu wezmą udział:

• Radca prawny, dyrektor jednego z największych programów edukacji ekonomicznej w Polsce – Nowoczesne Zarządzanie Biznesem – Krzysztof Ostafiński („Zarządzanie finanSami osobisTymi – oszczędzanie długoterminowe”);
  • Przewodniczący Koła Naukowego Ekonomistów UMCS – lic. Kamil Chmura („Zostałem zhackowany! – kilka słów o trzymaniu oszczędności w banku”);
  • Członek zarządu KNE UMCS, redaktor portalu ekonomiczno-inwestycyjnego Comparic.pl – lic. Wojciech Listoś („Dlaczego warto zacząć inwestować w młodym wieku?”).

Po zakończonym webinarium uczniowie wezmą udział w krótkim konkursie, dotyczącym tematyki oszczędzania, inwestowania i cyberbezpieczeństwa. Najlepsze odpowiedzi zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami, w tym tabletami i smartwatchami.

Zainteresowanych uczniów prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (ostatnia strona).

Wydarzenie jest realizowane z inicjatywy Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Koła Naukowego Ekonomistów UMCS.