XX Tydzień Bibliotek na UMCS

Biblioteka UMCS zaprasza na wydarzenia związane z XX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek, który odbędzie się w dniach 8-15 maja 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

• 8-15 maja | Wypożyczalnia Biblioteki Głównej UMCS

„Dobroczynność jest w nas” – zbiórka żywności dla potrzebujących – w ramach „Tygodnia Bibliotek” Biblioteka Główna UMCS w dniach 8-15 maja zamienia opłaty za przetrzymane książki na zbiórkę żywności dla Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Przyjmujemy produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Każdy może pomóc, zachęcamy wszystkich Czytelników do udziału w zbiórce żywności. Dziękujemy!

• 8-15 maja | hol Biblioteki Głównej UMCS

Zorganizowane grupy młodzieży szkolnej i studentów mogą zwiedzać Bibliotekę Główną UMCS, poznając kulisy pracy biblioteki naukowej. Konieczna rezerwacja terminów wycieczek – kontakt: mgr Anna Strumińska, Oddział Udostępniania BG UMCS, anna.struminska@mail.umcs.pl lub na nr tel. 81 537 58 02.

• 8-15 maja witryna internetowa Biblioteki Głównej UMCS

Zapraszamy do odwiedzenia wirtualnej wystawy książek zagranicznych zorganizowanej przez Księgarnię Internetową ABE Books.

• 8 maja, godz. 10.00 | Czytelnia Informacji Naukowej (I piętro nowszy gmach biblioteki)

• 10 maja, godz. 18.00 | sala Muzeum – Biblioteka Główna UMCS

„Aleksander Fredro – polski Moliere. W 230 rocznicę urodzin” – otwarcie wystawy edukacyjnej udostępnionej przez Fundację Rodu Szeptyckich. Na wystawie prezentowane będą również zbiory Biblioteki Głównej. Wernisaż wystawy zostanie uświetniony występem Grupy Teatralnej Pracowników UMCS.

• 11 maja, godz. 10.00 | Czytelnia Informacji Naukowej (I piętro nowszy gmach biblioteki)

W poszukiwaniu komiksowych skarbów do… biblioteki? O Czytelni Komiksu BG UMCS oraz odkrywaniu komiksów w lubelskich bibliotekach – nie tylko akademickich! – prezentacja dla młodzieży szkół ponadpodstawowych i podstawowych od klasy V. Czas spotkania 45 minut. Możliwość uzgodnienia dodatkowego terminu – tel. 81 537 58 94.

Autor: Joanna Startek