Zarządzanie w politykach publicznych – 6 kierunków na Wydziale Filozofii i Socjologii

Administracja publiczna nie musi być nudna! Jeśli stawiacie na konkretną, rzetelną wiedzę ekonomiczną, prawną, socjologiczną i humanistyczną – ten kierunek jest idealny dla was. Studiując na zarządzaniu w politykach publicznych, pozyskacie umiejętności niezbędne do realizacji zadań wynikających z działalności publicznej, rozwiązywania problemów społecznych i zaspokajania bieżących potrzeb obywatelskich. Będziecie szlifować umiejętności logicznego myślenia, współpracy, skrupulatności i planowania strategicznego.

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do rekrutacji!

To dynamicznie rozwijający się kierunek studiów przeznaczony dla przyszłych i obecnych pracowników administracji publicznej oraz organizacji i instytucji współpracujących z tym sektorem. Dyscyplina ta zajmuje się pomnażaniem i dostarczaniem wiedzy i kompetencji niezbędnych do rozwiązywania problemów przez władze publiczne na różnych poziomach ich funkcjonowania.

Uzyskasz umiejętności i kompetencje
  • analizowania procesów zachodzących w przestrzeni społeczno-publicznej
  • zarządzania oraz planowania strategicznego
  • organizacji konsultacji społecznej
  • tworzenia zespołów analitycznych
  • korzystania z technologii informatycznych na potrzeby realizowanych przez siebie zadań
Perspektywa zatrudnienia
  • administracja publiczna
  • instytucje obywatelskie i biznesowe
  • firmy zajmujące się ewaluacją, tworzeniem strategii, gromadzeniem i analizą danych, edukacją, kulturą oraz ochroną zdrowia
  • sektor pozarządowy
Możliwości rozwoju
  • działalność w kołach naukowych WFiS, praktyki realizowane w różnego typu instytucjach samorządowych i rządowych oraz III sektora
  • współpraca z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, TVP oddział Lublin, Urzędem Miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie
W ofercie przedmiotów m.in.:
  • wprowadzenie do polityki publicznej
  • prawo w politykach publicznych
  • lokalna sfera publiczna
  • zarządzanie strategiczne oraz projekt społeczny

Kierunek prowadzony jest na Wydziale Filozofii i Socjologii.

Szczegółowe informacje o kierunkach studiów prowadzonych na Wydziale Filozofii i Socjologii, sylwetki absolwentów poszczególnych specjalności, aktualnie realizowane plany i programy studi&oacutew, są zamieszczone na stronach internetowych:

zwpp.umcs.lublin.pl

facebook.com/zwpp.umcs