Zostałeś wylogowany z powodu braku aktywności!

Spotkania online

W 2022 roku spotkaliśmy się z Wami również podczas wirtualnej części Drzwi Otwartych – w internetowej przestrzeni!
Nasze spotkania trwały od 21 marca do 25 kwietnia br.

Podczas tych niekonwencjonalnych Drzwi Otwartych mogliście zapoznać się z ofertą wszystkich wydziałów UMCS. W trakcie kilkunastu webinarów połączyliście się z przedstawicielami naszej uczelni, przespacerowali po naszym kampusie oraz zobaczyli, jak wygląda życie studenckie. Opowiedzieliśmy o ofercie kształcenia, infrastrukturze poszczególnych wydziałów oraz tym jak studiuje się na UMCS. 

Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy aż 14 webinarów1 ogólnouniwersytecki oraz 13 wydziałowych. Każdy z nich został wyemitowany o godz. 17:00 na fanpage’u Uczelni oraz poszczególnych wydziałów na Facebooku. 
Niezmiennie zachęcamy Was byście śledzili nas i byli na bieżąco!

Podczas pierwszego, ogólnouniwersyteckiego webinaru Rektor UMCS – prof. Radosław Dobrowolski oraz Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia – prof. Dorota Kołodyńska przybliżyli uczestnikom specyfikę największego ośrodka naukowego w tej części Polski. O sposobie studiowania oraz rekrutacji opowiedziały zaś Pełnomocnik Rektora ds. studenckich – mgr Justyna Rokita-Kasprzyk oraz specjalistka z Biura Rekrutacji –  mgr Monika Piątek. Studiowanie to nie tylko nauka, ale także liczne możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji, takich jak dołączenie do klubu sportowego AZS UMCS Lublin, Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS czy włączenie się w działania kreatywne realizowane w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. O tym, w jaki sposób zorganizować sobie czas wolny na studiach opowiedzieli kierownik Biura Sportu –  mgr Rafał Walczyk, wiceprzewodnicząca ZUSS UMCS –  Paulina Jamrozik oraz dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka –  mgr Izabela Pastuszko.

Kolejne wydziałowe webinary odbywały się w poniedziałki, środy oraz piątki. W trakcie nagrań mówiliśmy m.in. o prowadzonych na uczelni kierunkach studiów, poznaliście opinie studentów dotyczącą studiowania i kół naukowych, wysłuchali wykładów popularnonaukowych czy zobaczyli infrastrukturę wydziału.

Harmonogram oraz odnośniki do naszych webinarów:

Masz pytania dotyczące uczelni lub procesu rekrutacji? Zadaj je naszym specjalistom z Biura Rekrutacji!

1200x1200_1 (1)

Jesteś w klasie maturalnej i czekają Cię przygotowania do egzaminów? Zastanawiasz się, jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co musisz zrobić, aby dostać się na studia? Zdajemy sobie sprawę, że kwestie te mogą budzić wątpliwości i pytania. Dlatego z myślą o maturzystach organizujemy webinary, podczas których udzielamy odpowiedzi na nurtujące pytania związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku!
Spotkajmy się online!