Zostałeś wylogowany z powodu braku aktywności!

Dlaczego UMCS?

Group-1008.pngOferta dydaktyczna dostosowana do rynku pracy

Kandydaci mają do wyboru niemal 90 kierunków studiów i blisko 300 specjalności podwyższających kompetencje zawodowe. Programy są stale aktualizowane do potrzeb rynku pracy, a praktyczne profile kierunków studiów pozwolą Ci –  jako absolwentowi na elastyczność w życiu zawodowym.

13

wydziałów

300

specjalności

86

kierunków

Co wyróżnia nasz kampus?

bez

Możesz być spokojny. Lublin jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce.
akaedmiki

Nie trać czasu na dojazdy. W sąsiedztwie uczelni znajduje się 9 komfortowych akademików. 
ksiazki

Chcesz szybko wypożyczyć książkę? Biblioteka Główna znajduje się w samym centrum kampusu.
kultura
Taniec, media, muzyka? Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka daje możliwość aktywnego uczestniczenia i kształtowania kultury studenckiej.
sport

Chcesz rozwijać sportowe pasje? Znajdujące się na miasteczku akademickim Centrum Kultury Fizycznej oferuje liczne zajęcia oraz daje możliwość korzystania z obiektów sportowych.
jedzienie

W przerwie od zajęć smaczne i zdrowe jedzenie serwuje nasza stołówka akademicka „Trójka”.

Okno na świat

Dzięki bogatej ofercie międzynarodowych wymian i staży masz możliwość wyjazdów na zagraniczne wymiany na całym świecie. UMCS jest także miejscem otwartym na cudzoziemców.

1600

Prawie 1600 studentów zagranicznych

2017

I miejsce w Polsce w kategorii "Umiędzynarodowienie uniwersytetów" w rankingu "Studenci zagraniczni w Polsce 2017"

9,95%

Współczynnik umiędzynarodowienia - 9,95%

Organizacje studenckie

Group-1480.svg

Na Uniwersytecie działają liczne organizacje studenckie: Samorząd Studentów (uczelniany oraz wydziałowe), AIESEC, Aegee i około 120 kół naukowych. Projekty studentów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki nim Uniwersytet naprawdę tętni życiem! Przynależność do organizacji studenckich da Ci możliwość nabycia wielu praktycznych umiejętności, rozwijania swoich pasji i zdobywania przyjaźni z ciekawymi ludźmi. 

Profesjonalne wsparcie dla studentów

Group-1309

Studenci UMCS mogą skorzystać z doradztwa edukacyjnego, zawodowego oraz coachingu oferowanego przez Biuro Rozwoju Kompetencji. Biuro Rozwoju Kompetencji udziela również pomocy psychologicznej w postaci konsultacji i porad psychologicznych
oraz krótkoterminowej psychoterapii indywidualnej. 

Stypendia socjalne i motywacyjne

Group-1308

Studenci UMCS mogą liczyć na pomoc materialną: stypendia socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogi. Studenci z wyróżniającymi się wynikami w nauce, osiągnięciami artystycznymi, naukowymi czy sportowymi mogą ubiegać się o stypendium Rektora. Stypendium Rektora na UMCS jest jednym z najwyższych w Polsce.

0
Absolwentów