Dlaczego warto studiować w Lublinie? – podcast „Głos nauki”

Zapraszamy do wysłuchania odcinka podcastu „Głos nauki” z udziałem Wiktorii Herun, pełniącej funkcję kierownika Referatu Wspierania Akademickości Urzędu Miasta Lublin, która opowie o tym, dlaczego Lublin jest miastem szczególnie przyjaznym studentom.

– Akademickość jest jednym z najważniejszych priorytetów rozwoju Lublina. Miasto stawia na współpracę z Uczelniami, a tych w Lublinie mamy aż dziewięć – pięć publicznych i cztery prywatne. To ogromny potencjał wiedzy, nauki, innowacji. Akademickość jest więc częścią naszego, jak to w strategii miasta zostało nazwane, genius loci – mówi pani W. Herun.

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi. 

Kliknij by przenieść się do odtwarzacza:

Wiktoria Herun – kierownik Referatu Wspierania Akademickości w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Laureatka nagrody „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” w kategorii „Wschodząca Gwiazda 2020”. Koordynatorka programu „Study in Lublin”.

Fot. Bartosz Proll