Bioinformatyka – jak zakodować i rozkodować język życia?
Magdalena Drwal | opublikowano |
Studiuj z nami na kierunku Biologia (studia I stopnia)
Bioinformatyk działa na pograniczu biologii i informatyki. Wykorzystuje w swojej pracy programowanie komputerowe, duże zbiory danych i wiedzę z dziedziny szeroko pojętej biologii, aby pomóc naukowcom zrozumieć i zidentyfikować wzorce obecne w danych biologicznych. Umiejętności bioinformatyczne są niezbędne do zarządzania dużą ilością informacji we współczesnych naukach biologicznych i medycynie.Specjalność bioinformatykato wysoce interdyscyplinarne kształcenie łączące wiedzę z zakresu biologii molekularnej, genetyki, informatyki, matematyki oraz statystyki.Jest to możliwe dzięki solidnym podstawom z biologii ogólnej, które również zdobędziesz na naszych studiach.
Studiując na specjalności bioinformatyka uzyskasz wysoką jakość kształcenia blisko domu, a w przyszłości możliwość kontynuowania studiów drugiego stopnia zgodnie z Twoimi zainteresowaniami. Wiedza i umiejętności, które zdobędziesz, dadzą Ci możliwość podjęcia pracy w branży bioinformatycznej, a także w firmach wykorzystujących szereg zastosowań komercyjnych.
A ponadto na specjalności bioinformatyka:
- Nauczysz się metod przygotowania danych i ich analizy z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi informatycznych.
- Dzięki dużej liczbie godzin poświęconych na zdobywanie umiejętności praktycznych będziesz przygotowany do pracy w nowoczesnym laboratorium oraz obsługi zaawansowanego technologicznie sprzętu.
Dowiedz się o nas więcej:
- Facebook Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS
- Instagram Biologia i Biotechnologia UMCS
- Biologia – studia stacjonarne pierwszego stopnia
Autor: prof. Joanna Czarnecka