Potrzebujesz wsparcia? Jesteśmy dla Ciebie!

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięty system wsparcia od zawodowego, poprzez edukacyjne, aż po psychologiczne! Zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem i zapisz go sobie – aby w odpowiedniej chwili skorzystać z pomocy, bo jesteśmy tutaj właśnie dla Ciebie.

Wsparcie psychologiczne

Możesz bezpłatnie skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Wszystkie konsultacje i porady są świadczone przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów. Możesz liczyć na profesjonalną i kompleksową pomoc, dyskrecję, życzliwość, pełne zaangażowanie oraz spokojną atmosferę.

Punkt Wsparcia i Psychoedukacji dla Studentów SENSUM

SENSUM działa w Instytucie Pedagogiki UMCS i oferuje nieodpłatne wsparcie psychologiczne i pedagogiczne studentom, doktorantom i pracownikom UMCS. Możesz więc skorzystać z porad online z zakresu wsparcia psychologicznego, ale także coachingu wobec ważnych decyzji życiowych, poszukiwania kierunku swojego rozwoju zawodowego, problemów z efektywnym zarzadzaniem czasem oraz automotywacją itp.

Grupa wsparcia

Twoje dorosłe życie niesie wyzwania? Zadbaj o siebie i uzyskaj wsparcie od innych, którzy napotykają na podobne trudności. Poszukujesz wsparcia? A może chciałbyś poznać siebie poprzez doświadczenia innych uczestników? Jeśli tak, to zapraszamy do grupy wsparcia. Jest ona skierowana do wszystkich studentów mierzących się z problemami wczesnej dorosłości, którzy czują się samotni, niewystarczająco dobrzy, uzależniają swoje samopoczucie od oceny innych osób i obawiają się mówić o swoich potrzebach i emocjach.

Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna

Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna na Wydziale Prawa i Administracji świadczy nieodpłatną pomoc prawną studentom oraz osobom niezamożnym w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy, prawa administracyjnego, prawa finansowego oraz spraw dotyczących przemocy w rodzinie.

Pomoc prawna świadczona jest przez studentów ostatnich lat studiów prawniczych pod nadzorem pracowników naukowych.

Poradnictwo zawodowe

Specjalistki z Biura Rozwoju Kompetencji: mgr Magdalena Bis oraz mgr Małgorzata Czarnomska pomogą Ci poznać swoje mocne strony, określić najlepszy dla Ciebie charakter pracy, kierunek i poziom dalszego kształcenia. Wesprą Cię w znalezieniu i zrozumieniu swoich potrzeb związanych z życiem zawodowym oraz w odnalezieniu sposobów na ich realizację.

Zaprzyjaźnij się ze sobą na studiach

To wyjątkowa broszura, której głównym celem jest przekazanie wiedzy na temat szybkiego i skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami życia studenckiego. Znajdziesz ją tutaj!

OPTIMUM UMCS – Zespół ds. Optymalizacji warunków kształcenia studenta z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi

Celem Zespołu jest wsparcie studentów z indywidualnymi, specyficznymi potrzebami, które wymagają szczególnego wsparcia. Możesz skorzystać z pomocy:

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami

Szczegółowe informacje poświęcone formom wsparcia osób z niepełnosprawnościami znajdziesz w tym miejscu.

Chcielibyśmy przy tym zwrócić szczególną uwagę na:

Pamiętaj, nigdy nie jesteś sam/a!

Autor: Marta Kostrzewa