Strona główna » Wydział Chemii i wsparcie międzynarodowej współpracy edukacyjnej
Strona główna » Wydział Chemii i wsparcie międzynarodowej współpracy edukacyjnej
Magdalena Drwal | opublikowano |
Wydział Chemii UMCS realizuje program Erasmus+. Program umożliwia realizację studiów za granicą w partnerskiej uczelni lub stażu/praktyk w przedsiębiorstwie, instytucie badawczym, laboratorium, organizacji lub innej instytucji oferującej staż/praktykę.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który wspiera edukację, szkolenia, młodzież i sport w Europie. Otwiera umysły i zmienia życie!
Erasmus+ zachęca do poznawania innych kultur, języków i tradycji. Wspiera wymianę międzykulturową i poszerzanie horyzontów uczestników. Erasmus+ to nie tylko program finansowy, ale także społeczny, który promuje wartości takie jak otwartość, tolerancja i współpraca międzykulturowa.
Wydział Chemii realizuje umowy z 40 partnerami zagranicznymi i liczba ta co roku się zwiększa.
Studenci realizujący program Erasmus+ na wydziale Chemii UMCS w roku akademickim 2023/2024
(Źródło: zasoby Katedry Chemii Fizycznej)
Każda instytucja edukacyjna lub organizacja ma swoje własne procedury aplikacyjne. W przypadku Wydziału Chemii nabór odbywa się dwa razy do roku. Pod uwagę brana jest średnia ocen (obecnie 4.0), znajomość angielskiego na poziomie co najmniej B2. W programie Erasmus+ mogą brać udział studenci, pracownicy dydaktyczni oraz badawczo-dydaktyczni. Program ukierunkowany jest głównie na edukację a nie badania naukowe.
Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe na pokrycie kosztów związanych z mobilnością (np. stypendia, zwrot kosztów podróży). Osoby z ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności mogą ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie.
Kontakt telefoniczny w godzinach 9-14:
+48 (81) 537 58 70; +48 (81) 537 58 80
+48 519 464 848 (język ukraiński i rosyjski)
+ 48 519 464 828 (język angielski)