Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej drogą do realizacji artystycznych marzeń

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to szansa na zdobycie wszechstronnych kompetencji i umiejętności umożliwiających podjęcie w przyszłości interesującej pracy. Bogaty i zróżnicowany program kształcenia oferujący zajęcia w zakresie praktyki wykonawczej – śpiew klasyczny i rozrywkowy, nauczanie gry na fortepianie i innych instrumentach ( do wyboru), różnorodne zespoły, dyrygowanie, a także cały wachlarz przedmiotów teoretycznych otwiera przed absolwentami naszego kierunku szerokie spektrum możliwości zawodowych.

Zindywidualizowany tok kształcenia to szansa dla rozwoju muzycznych zdolności

W ofercie kierunku znajdują się programy studiów dostosowanych do zainteresowań i celów zawodowych studenta, które umożliwiają zgłębienie wiedzy na różnych płaszczyznach artystycznych i edukacyjnych  Na studiach licencjackich oferujemy specjalność prowadzenie zespołów i muzyka rozrywkowa, na poziomie magisterskim prowadzenie zespołów i animację kultury muzycznej. Po ukończeniu studiów II stopnia wyróżniający się absolwenci mogą  kontynuować kształcenie w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Sztuki UMCS

Wyjątkowa atmosfera

To, co wyróżnia studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej  to kameralna atmosfera i indywidualne podejście do studenta . Zajęcia prowadzone są według systemu mistrz-uczeń z pedagogami-artystami, których wieloletnie doświadczenie, i zaangażowanie daje studentom możliwość pełnego rozwoju ich zdolności, pasji i zainteresowań. Chóry, zespoły kameralne, soliści wokaliści i instrumentaliści biorą udział w licznych koncertach  dedykowanych lokalnej społeczności akademickiej i prezentują swoje talenty w prestiżowych salach koncertowych w kraju i za granicą. Szeroko zakrojona działalność artystyczna angażując Naszych Studentów i Pedagogów stwarza płaszczyznę współpracy ponad pokoleniami i tworzy silne więzi z naszą Alma Mater.

fot. J. Maj

Rozpocznij swoją przygodę na  kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej , aby spełnić swe marzenia o życiu pełnym artystycznych wyzwań.

Szczegółowe opisy kierunków i zasady przyjęć znajdziesz w systemie rekrutacyjnym na www.irk.umcs.pl – rejestracja trwa!

Julia Maj