Jak zapisać się na kierunek? wprowadzenie danych | wybór kierunku | opłata rekrutacyjna

Przypomnijmy jak przejść kolejne kroki w rekrutacji na studia na UMCS.

• Na stronie startowej znajdują się wszelkie ważne informacje odnoszące się do procesu rekrutacji.
    Aby rozpocząć rejestracje i zakładanie konta należy kliknąć przycisk „Zarejestruj się”.

• System przenosi do formularza zgłoszeniowego, który należy wypełnić wpisując swój e-mail (jeśli system rozpozna e-mail, nie pozwoli się zarejestrować; jeśli posiadasz aktywne konto w systemie USOS, zaloguj się za pośrednictwem CAS ) i wpisz hasło zgodne z opisanymi wytycznymi.

• Pamiętaj o zaznaczeniu opcji potwierdzenia, że przekazane informacje są dla Ciebie zrozumiałe i chcesz kontynuować swoją aplikację, a następnie „Dalej”. Na swojego maila otrzymasz link aktywacyjny. Sprawdź także folder SPAM.
    W przypadku nieotrzymania linku prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji.
  • Po aktywacji konta i zalogowaniu – używając swojego maila jako loginu i stworzonego hasła – znajdziesz się na stronie startowej, która będzie wyglądała jak na poniższym screenie.
    To tutaj, w ogłoszeniach, znajdują się ważne dla Ciebie komunikaty, pamiętaj, aby sprawdzać je na bieżąco.
    Tutaj także pojawi się informacja na temat kwalifikacji na dany kierunek.
    Aby wrócić na tę stronę przy późniejszych działaniach wystarczy kliknąć logo UMCS w lewym górnym rogu.
  • Uzupełnij dane.
    W tym miejscu musisz wprowadzić swoje dane osobowe, które są niezbędne w procesie rekrutacji i przetwarzane tylko na potrzeby rekrutacji. Każde pole z gwiazdkę musi zostać przez Ciebie uzupełnione, abyś mógł przejść dalej.
    Pamiętaj o opcji „Zapisz”, która pojawi się po uzupełnieniu wszystkich danych.
  • Oceny kandydata.
    Po otrzymaniu wyników z matury należy wprowadzić dane na temat świadectwa oraz uzyskane wyniki z egzaminów pisemnych. Należy wybrać rok uzyskania matury, aby zaczęły wyświetlać się kolejne opcje.
    Jeśli tylko możesz – wpisz dane od razu.
    Jeżeli jesteś laureatem olimpiady przedmiotowej, na dole strony możesz zaznaczyć tę informację (prosimy o wgranie skanu dokumentu, który potwierdza ten fakt).
    Pamiętaj o zapisaniu danych na dole strony.
  • Oferta edukacyjna.
    W tym miejscu wybierasz kierunek lub kierunki, na które chcesz się zarejestrować (przed zakończeniem zapisu system może Cię także prosić o uzupełnienie danych o swojej szkole).
    Jeśli wybierasz więcej niż jeden kierunek PAMIĘTAJ o ustawienie priorytetów w sekcji „Moje rejestracje”. Kierunek, który znajduje się najwyżej to ten, na który najbardziej chcesz się dostać (zmian można dokonywać przesuwając kierunki jak kafelki, ale tylko do terminu końca zapisów).
  • Moje opłaty.
    Za każdy wybrany kierunek zostanie naliczona opłata rekrutacyjna. Gdy na kierunku obowiązują egzaminy wstępne będzie to 150 zł, jeśli nie wówczas wyniesie ona 85 zł za jeden kierunek (opłata zostanie pomnożona przez ilość wybranych kierunków).
    Aby dokonać opłaty należy kliknąć w link „Zapłać online Przelewy 24” (na telefonie trzeba zjechać na sam dół i maksymalnie w prawą stronę, żeby zobaczyć ten link). Opłaty można dokonać online, poprzez elektroniczne konto w Banku czy BLIK’iem. Aby dokonać tradycyjnego przelewu trzeba po wejściu w link kliknąć z lewej strony opcję „Inne” i wybrać ikonkę przelewu tradycyjnego, wtedy będą widoczne dane do przelewu. W tym miejscu można także pobrać druczek do opłaty na poczcie.
    Pamiętaj, aby w tytule przelewu był TYLKO KOD wygenerowany z systemu (p24….), aby płatność została poprawie zaksięgowana na Twoim koncie kandydata. Po zaksięgowaniu zobaczysz wpłacone środki w sekcji „Moje opłaty”.
    Pamiętaj o terminowym dokonaniu opłaty i nie czekaj do ostatniej chwili (system może być przeciążony). Aby wziąć udział w kwalifikacji na dany kierunek, opłata rekrutacyjna musi być zaksięgowana w systemie do momentu zakończenia rejestracji.
    Zmian na swoim koncie Kandydata możesz dokonywać do momentu zamknięcia rejestracji.
  • Wgranie zdjęcia/zamówienie legitymacji.
    Po zakwalifikowaniu na studia i złożeniu dokumentów w wersji papierowej należy uzupełnić tę sekcję, czyli wgrać zdjęcie w wersji elektronicznej (takie jak do dowodu osobistego, paszportu) zgodnie z wytycznymi odnośnie wielkości oraz zaznaczyć opcję zamówienia legitymacji studenckiej. Wówczas należy dokonać opłaty w wysokości 22zł poprzez link, który pojawi się po zamówieniu legitymacji w sekcji „Moje opłaty” – należy postąpić przy dokonywaniu opłaty tak samo jak w przypadku opłaty rekrutacyjnej.
    Tylko po dokonaniu opłaty zostanie zlecone wydrukowanie legitymacji. Będzie ona do odbioru w dziekanacie, po rozpoczęciu roku akademickiego.