Kognitywistyka – kiedy technologia spotyka się z mózgiem

/umysł, mózg – sztuczna inteligencja/

Masz szerokie zainteresowania i zastanawiasz się nad studiowaniem, ale bez ograniczania się do wąskiej specjalizacji? Szukasz miejsca, które zaoferuje Ci więcej niż tylko standardowe studia, ale nauczy Cię także krytycznie myśleć i stawiać czoła nowym wyzwaniom intelektualnym? Chcesz być gotowy na błyskawiczne zmiany zachodzące na rynku pracy i w Twoim otoczeniu społecznym? Wydział Filozofii i Socjologii UMCS ma coś specjalnego do zaoferowania. Przygotuj się na podróż przez różne dyscypliny naukowe, która zupełnie zmieni twój sposób patrzenia na mózg, umysł, język, komunikację i sztuczną inteligencję.

WFiS otwiera przed Tobą drzwi do świata kognitywistyki, łącząc nauki humanistyczne, ścisłe i społeczne. Będziesz miał okazję zgłębiać takie dziedziny jak: językoznawstwo kognitywne, sztuczna inteligencja, wizualizacja danych, psychologia poznawcza, psychologia ewolucyjna, biologiczne podstawy procesów poznawczych i neuronauki poznawcze. Poznasz zasady neuromodelowania, tajniki filozofii umysłu oraz problemy semiotyki kognitywnej. Każdy semestr odkryje przed Tobą coś nowego, szlifując Twoje umiejętności i pogłębiając wiedzę w wybranym zakresie.

/Wynik badania ruchu gałek ocznych eye-tracker/

To, co wyróżnia nasz uniwersytet na tle innych jednostek, to możliwości, które oferuje dzięki swoim partnerom. Współpracujemy z Center for Cognitive Semiotics Uniwersytetu z Lund. Wykładowcy z tego ośrodka prowadzą kursy dla studentów, dając Ci bezpośredni dostęp do wyników najnowszych badań i unikalnego know-how. Blisko współpracujemy również z Katedrą Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katedrą Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego, Instytutem Psychologii, Instytutem Informatyki oraz Instytutem Neofilologii UMCS.

Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim, co daje Ci okazję do rozwijania swoich umiejętności językowych. Studenci kognitywistyki są również wspierani przez opiekunów naukowych (tutorów), którzy pomagają kształtować ścieżkę kariery naukowej.

A co z możliwościami jakie oferuje wymiana międzynarodowa? Nasz uniwersytet uczestniczy w programie Erasmus, który umożliwia Ci wyjazd do czołowych ośrodków prowadzących badania i kształcenie w zakresie Cognitive Science, takich jak Aarhus w Danii czy Linköping w Szwecji.

Czy jesteś gotowy na wyzwanie? Czy jesteś gotowy, aby dołączyć do grona studentów i rozpocząć swoją podróż po świecie kognitywistyki? Wybierz kierunek, który otworzy Ci oczy na to, jak myślimy, i zaoferuje Ci unikalny zestaw umiejętności na rynku pracy. Połącz kompetencje naukowe, techniczne i społeczne, aby sprostać wyzwaniom przyszłości.

→ Wybierz kognitywistykę!

Autor: dr Marcin Rządeczka