Kompetencje i zawody przyszłości – podcast „Głos nauki”

– Młodzi ludzie powinni pamiętać o tym, aby wybierać kierunek studiów pod kątem swoich zainteresowań. Wybranie danego kierunku tylko dlatego, że jest w danej chwili modny albo dlatego, że dzisiaj zapewnia wysoko opłacaną pracę nie ma sensu, ponieważ tak naprawdę trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał rynek pracy za 5, 6 lat. Powinni także w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jakiego typu zadania lubią wykonywać i poszukać odpowiedniego dla siebie kierunku właśnie w takich obszarach kształcenia – mówi dr Monika Jakubiak.

Zapraszamy do posłuchania odcinka podcastu „Głos nauki” z udziałem dr Moniki Jakubiak z Katedry Zarządzania UMCS, która opowie o kompetencjach i zawodach przyszłości, najbardziej perspektywicznych kierunkach studiów oraz planowaniu kariery zawodowej.

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi. 

Kliknij by przenieść się do odtwarzacza:

dr Monika Jakubiak – adiunkt w Katedrze Zarządzania Wydziału Ekonomicznego UMCS. Absolwentka studiów z zakresu zarządzania, ekonomii oraz Podyplomowego Interdyscyplinarnego Studium Europeistyki, stypendystka programu naukowego w Universidade Portucalense Porto. Naukowo zajmuje się badaniem rynku pracy, oczekiwań pracodawców wobec absolwentów, przedsiębiorczości, przedsiębiorczości naukowej oraz kompetencji. Autorka i współautorka ponad 60 publikacji naukowych. Trenerka kompetencji interpersonalnych, przedsiębiorczości, metod aktywnego poszukiwania pracy, pozyskiwania funduszy, zarządzania projektami.

Fot. Bartosz Proll