Logopedia z audiologią – „21 kierunków w 21 dni”

Czy logopeda to wyłącznie Pani ucząca mówić [r] w przedszkolu? Kim jest audiolog i czym się zajmuje?

Logopedia z audiologią to niesamowicie interdyscyplinarny kierunek studiów pozwalający zdobywać wiedzę z zakresu takich dziedzin jak: pedagogika, psychologia, medycyna, akustyka i wiele, wiele innych. Wybierając tę drogę, poznasz zasady funkcjonowania mowy w umyśle człowieka, dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo ją kształtować i stymulować, a także nauczysz się prowadzić terapię osób z jej zaburzeniami. Dodatkowo dowiesz się, w jaki sposób działa zmysł słuchu, poznasz metody jego badania i nauczysz się wykorzystywać je w praktyce.

Logopedia to nie tylko praca z dziećmi z zaburzeniami wymowy – to również terapia osób z zaburzeniami neurologicznymi, opóźnieniem intelektualnym, demencją czy nawet z ludźmi w normie chcącymi doskonalić swoje umiejętności. Ogromnym atutem tego kierunku jest prężnie działające Naukowe Koło Logopedów i Audiologów UMCS, w ramach którego funkcjonuje Studencka Poradnia Logopedyczna. To tam studenci uczą się wykorzystywania w praktyce zdobytych na zajęciach umiejętności, jednocześnie pomagając za darmo osobom z zaburzeniami mowy.

Jeżeli jesteś aktywny, uwielbiasz pracę z ludźmi, masz bardzo szerokie zainteresowania i czujesz potrzebę niesienia pomocy innym, to te studia są dla Ciebie. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na FB