Otwórz się na globalny biznes – studiuj międzynarodowe stosunki gospodarcze

Umiejętność swobodnego poruszania się w środowisku międzynarodowym stanowi kluczową kompetencję w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Gospodarki narodowe są ze sobą silnie powiązane i większość firm staje przed wyzwaniami wynikającymi z działalności w coraz bardziej umiędzynarodowionym środowisku (międzynarodowa współpraca czy rywalizacja).

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze mają zapewnić absolwentom konkurencyjny zestaw umiejętności: analitycznych, obejmujących świadomość jak funkcjonują współczesne gospodarki, ale również kompetencji miękkich, dotyczących rozumienia różnic kulturowych, negocjowania i współpracy w zróżnicowanym zespole. Kierunek daje też szansę na poznanie dwóch języków obcych. Studiując zdobędziecie wiedzę o charakterze teoretycznym, ale też praktyczne umiejętności. Zapewniamy możliwość nawiązywania kontaktów międzynarodowych dzięki zapraszanym wykładowcom i ekspertom z wielu krajów oraz szansom na odbycie części studiów za granicą w ramach programu Erasmus+.

Na studiach pierwszego stopnia do wyboru są następujące specjalności:

• Handel zagraniczny
  • Przedsiębiorstwo na rynku Unii Europejskiej
  • Gospodarka i rynki azjatyckie

Studenci studiów magisterskich mogą wybrać:

• Finanse międzynarodowe
  • Międzynarodową ekonomię menedżerską
  • Enterprises in the Global Market (specjalność w języku angielskim)

Gdzie mogą pracować absolwenci kierunku?

• w przedsiębiorstwach prowadzących lub planujących rozwijać współpracę międzynarodową,
  • mogą prowadzić własną działalność gospodarczą na rynkach zagranicznych,
  • w dyplomacji ekonomicznej,
  • w instytucjach międzynarodowych,
  • w instytucjach Unii Europejskiej.

Autor: Agnieszka Gryglicka