(O)twórz UMCS – Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

W dniach 8-14 marca Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki otworzy swoje podwoje dla tegorocznych maturzystów! Przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń stacjonarnych oraz w przestrzeni online.

Wydarzenia stacjonarne

8 marca

• Warsztaty Studenckiego Koła Naukowego Informatyki „Cyberbezpieczeństwo od kuchni: warsztaty z etycznego hackowania stron WWW”.
    Brak wolnych miejsc.

11 marca

• Warsztaty mgr. Sławomira Kotyry „Bity i bajty – jak komputer przechowuje liczby i jak wykonuje na nich działania”.
    Zapisy dostępne po kliknięciu tutaj.
  • Warsztaty Koła Dydaktyków MaFiI „LEGO Mindstorm”.
    Brak wolnych miejsc
  • Wykład dr. Jerzego Mycki pt. „Twierdzenia Gödla: najważniejsze osiągnięcie współczesnej matematyki czy nieistotna ekstrawagancja?”.
    Wstęp wolny!

12 marca

• Pokazy Słońca przez teleskop, poprowadzi je dr hab. Tomasz Kwapiński, prof. UMCS na placu Marii Curie-Słodowskiej w godzinach 11:00-13:00.
    Wstęp wolny!
  • Wykład dr. hab. Andrzeja Pelca, prof. UMCS z termodynamiki.
    Zapisy dostępne po kliknięciu tutaj.

13 marca

• Warsztaty Koła Dydaktyków MaFiI z programowania przy użyciu Genibotów.
    Brak wolnych miejsc.

14 marca

Wydarzenia online

9-10 marca

• Weekend z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki na Instagramie Wydziału oraz Instagramie UMCS.

11 marca

• Transmisja live na Instagramie UMCS, w której student opowie o studiach na Wydziale oraz o ofercie kształcenia – start o godzinie 16:00.

13 marca

• Transmisja live na Instagramie UMCS poświęcona Wydziałowi Matematyki, Fizyki i Informatyki – start o 16:00.

Przez cały tydzień

• publikacje na stronie internetowej Wydziału oraz w zakładce Kandydat treści poświęconych ofercie kształcenia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz zaletom studiowania na UMCS;
  • publikacje filmów na platformie TikTok UMCS;
  • Wydział opanuje profile Facebook oraz  Instagram  UMCS – zapraszamy do codziennego śledzenia mediów społecznościowych.

Dołączcie do nas podczas tego wyjątkowego tygodnia!

Autor: Marta Kostrzewa