Wydział Chemii UMCS to wysoki poziom kształcenia

Autor: Małgorzata Zienkiewicz-Strzałka

Wysoki poziom kształcenia na Wydziale Chemii UMCS został potwierdzony pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Certyfikatem Doskonałości Kształcenia w kategorii „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym” dla kierunku CHEMIA na Wydziale Chemii UMCS (studia I i II stopnia) (rok 2020).

Za dobre praktyki PKA uznała włączanie studentów w część badań prowadzonych dla firm zewnętrznych, co pozwala na zdobywanie nowych umiejętności praktycznych. Stanowi to także impuls dla Wydziału Chemii do wprowadzania nowych elementów do programów kształcenia w oparciu o potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego.

Dzięki otrzymaniu Certyfikatu „Partner dla rozwoju” Wydział Chemii UMCS znalazł się w elitarnym gronie 15 polskich uczelni wyższych, którym takie Certyfikaty zostały przyznane, przy czym jedynie 5 kierunków na łącznie 4 uczelniach w całej Polsce, w tym kierunek Chemia na UMCS, otrzymało certyfikat „Partner dla rozwoju”.

W 2021r. Wydział Chemii uzyskał również 3 certyfikaty międzynarodowe ECTN (European Chemistry Thematic Network Association), pierwsze międzynarodowe akredytacje w UMCS:

• Chemistry Eurobachelor® dla programu studiów I stopnia na kierunku CHEMIA
  • Chemistry Euromaster® dla programu studiów II stopnia na kierunku CHEMIA
  • Chemistry Doctorate Eurolabel® dla programu studiów doktoranckich prowadzących do uzyskania stopnia doktora w dyscyplinie NAUKI CHEMICZNE

related

Uzyskanie akredytacji jest równoznaczne z uznaniem najwyższych standardów europejskich w zakresie jakości kształcenia utrzymywanych przez Wydział Chemii

related

Akredytacje te potwierdzają, że absolwenci Wydziału Chemii mają wykształcenie równoważne wykształceniu uzyskanemu w najlepszych europejskim uczelniach, posiadającym akredytację ECTN.