Zapisy na kierunki – krótki poradnik

Zapisy na kierunki – krótki poradnik

Droga Kandydatko, droga Kandydacie!

Jeżeli przystępujesz do tego rocznej rekrutacji, założyłeś konto w naszym systemie rekrutacyjnym i posiadasz problem z zapisaniem się na kierunek, to należy uzupełnić zakładkę „Formularze osobowe”, a tam „Wykształcenie” nawet jeśli jesteś tegoroczną maturzystką/tegorocznym maturzystą tylko w takim przypadku należy dodać tylko przedmioty zdawane na maturze bez podawania wyników. Wyniki i pozostałe informacje dotyczące matury należy wpisać dopiero po otrzymaniu matury, od 7 do 8 lipca (włącznie). Prosimy zapoznać się z szczegołową instrukcją poniżej! 

1) Prosimy wejść w zakładkę „Formularze osobowe” – „Wykształcenie”.

 • W „Wykształcenie”, gdzie należy uzupełnić informacje o szkole średnie oraz maturze (gdy matura była zdawana w tym roku, należy wpisać tylko przedmioty, które były zdawane na maturze, wyniki i pozostałe informacje dotyczące matury należy wpisać dopiero po ich otrzymaniu, czyli od 7 lipca).
 • Poniżej w zakładce „Wykształcenie” należy kliknąć „Dodaj dokument” na którego podstawie chcemy się rekrutować.
  Dla osób które rekrutują się na studia pierwszego stopnia (licencjackie) lub jednolite magisterskie (5 letnie) jest to wykształcenie średnie, dla drugiego stopnia (magisterskie) wykształcenie wyższe.
 • Przy wybraniu wykształcenia średnego, po kliknięciu „dodaj dokument” należy uzupełnić dalsze informacje oznaczę gwiazdką:
  rodzaj dokumentu: Nowa Matura, gdy matura była zdawana w Polsce od 2005 r. do obecnie;
  rok wydania: gdy w tym roku była zdawana matura to 2023;
  kraj wydania: Polska
  następnie przycisk „Zapisz i wróć”.

 • Ostatnim etapem jest (na stronie zakładki „Wykształcenie, przy dodawaniu dokumentu wykształcenia średniego) zaznaczenie przedmiotów zdawanych na maturze i wyników pod przyciskiem „Edytuj wyniki egzaminów”. Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą to wyniki i pozostałe informacje dotyczące matury należy wpisać dopiero po ich otrzymaniu, czyli od 7 do 8 lipca (włącznie).

2) Po uzupłenieniu zakładki „Wykształcenie” tak jak jest opisane powyżej można zapisać się na kierunek. Wybieramy przycisk „Oferta”, a następnie kierunek, na który chcesz się zapisać. Aby dokonać zapisu należy kliknąć w zielony przycisk „Zapisz się” po wejściu w opis wybranego kierunku. Gdzy aplikujesz na więcej niż jeden kierunek prosimy o wybranie priorytetów w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne”!

3) Jesteś już gotowa/gotowy do wniesienia opłaty rekrutacyjnej za wybrane kierunki. Możesz to zrobić w zakładce „Płatności”. Rekomendujemy, aby nie zwlekać z dokonywaniem opłat do ostatnich dni rekrutacji – system może być przeciążony poprzez uzupełnianie informacji o wynikach maturalnych. Opłatę można zrobić online, blikiem lub tradycyjnym przelewem. Wszystkie opcje pojawią się po kliknięciu „Płacę” w zakładce „Płatności”.

W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszanmy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14.00.

Pozdrawiamy,
Zespół Biura Rekrutacji
tel: 81 537 58 80, 81 537 58 70