Rozwijaj swoje pasje z Kołami Naukowymi WHiA

Rozwijaj swoje pasje z Kołami Naukowymi WHiA

Chciałbyś dowiedzieć się, jakim typem podróżnika jesteś? Wypełnij quiz, który specjalnie dla Ciebie przygotują członkowie działającego na Wydziale Historii i Archeologii UMCS Koła Naukowego Studentów Krajoznawców. A może masz ochotę wybrać się w niezwykle interesującą, wymagającą, pełną przygód podróż w mało znane miejsca, aby podczas targów turystycznych promować działalność Koła, Wydziału, Uniwersytetu, jak również pogłębiać swoją wiedzę w zakresie krajoznawstwa? Doświadczenie zdobędziesz także uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach i kursach, które są organizowane przez członków tego Koła. Zapisz się do Koła Naukowego Studentów Krajoznawców!

Swoich sił możesz spróbować w Studenckim Kole Naukowym Archiwistów, którego członkowie zabiorą Cię w podróż po zarządzaniu informacją elektroniczną, opowiedzą o e-government, Big Data, systemach Records Management, a nawet zorganizują spotkanie na temat sztucznej inteligencji w archiwach.

Jeśli chciałbyś poprowadzić żywą lekcję historii, zapisz się do Koła Naukowego Amatorów Antyku, którego członkowie od wielu lat rozwijają swoje zainteresowania z antykiem w roli głównej. Rzymska kuchnia, barwna ceramika, walki gladiatorów i wiele innych to świetna propozycja dla tych, którzy pragną wiedzę historyczną połączyć z rekonstrukcjami, współpracując ze znanym na rynku Stowarzyszeniem „Hellas et Roma”.

Druk 3D, tworzenie animacji w programie Blender, realizacja niebywałych projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technik i technologii (m.in. dronów) bądź próbowanie swoich sił w tworzeniu gier historycznych i aplikacji na urządzenia mobilne to dobry powód, aby dołączyć do grona członków Koła Metodologicznego Historyków.

Tachimetr robotyczny Topcon GT-1203 brzmi obco? Zapewne tak, ponieważ takie narzędzie pomiarowe możesz zobaczyć jedynie na własne oczy jako młody badacz w Kole Naukowym Studentów Archeologii. Prowadzenie różnego rodzaju warsztatów, projektów edukacyjnych w ramach działalności w tym Kole otwiera dla Ciebie szerokie możliwości rozwoju zawodowego m.in. w związku ze świadczeniem profesjonalnych usług archeologicznych na rynku pracy.

Swoje pasje możesz rozwijać także w dwóch pozostałych Kołach naukowych: Kole Naukowym Historyków Studentów i Studenckim Kole Naukowym Epigrafików „Exploratio”. Pierwsze z nich poprowadzi Cię m.in. przez szeroko pojętą działalność wydawniczą, organizację konferencji na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz wszelkich wydarzeń okolicznościowych. A może zostaniesz redaktorem naczelnym znanego czasopisma studenckiego, jakim jest „Koło Historii”? Działając w drugim z kół przeniesiesz się w świat niecodziennej praktyki odczytywania napisów na nagrobkach, nauczysz się prawidłowego czytania łacińskich epitafiów, a wszystko to w ramach obozów epigraficznych.

Które z Kół naukowych Wydziału Historii i Archeologii UMCS wybierasz? Masz już swój pomysł na rozwijanie własnych zainteresowań w ramach działalności któregoś z nich? Decyzja należy do Ciebie. Pamiętaj, że czas studiów to dodatkowa aktywność w różnego rodzaju Organizacjach studenckich / Kołach naukowych, która zaowocuje na współczesnym rynku pracy.

Autor tekstu: Paulina Litka