Co nas wyróżnia?

Co nas wyróżnia?

Szeroki wybór kierunków, rozbudowana baza naukowo-dydaktyczna, współpraca z biznesem i rozwój najnowszych technologii… to zaledwie kilka spośród wielu unikatowych cech stanowiących znak rozpoznawczy największej uczelni Wschodniej Polski. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z sukcesami łączy naukę, dydaktykę, sport i kulturę akademicką. A to wszystko na 12 lubelskich wydziałach, około 90 kierunkach studiów oraz 300 specjalnościach. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść cennych informacji, z których dowiesz się, co wyróżnia naszą uczelnię na tle innych i z jakich powodów warto studiować właśnie na UMCS. Przekonaj się sam!

Funkcjonujemy w Lublinie od 1944 r., a więc już prawie 80 lat. O naszej marce i jakości kształcenia świadczy m.in. duża liczba absolwentów, których jest już ponad 262 tys.! Wyróżnia nas różnorodna oferta dydaktyczna – przygotowana i dostosowana do realiów rynku pracy. Możesz wybierać spośród 90 kierunków studiów, na których prowadzimy wiele specjalności.

UMCS to też bogata infrastruktura, a zaletą naszego kampusu jest jego świetna lokalizacja. Stąd wszędzie będziesz mieć blisko – w obrębie miasteczka akademickiego znajduje się wiele wydziałów uczelni, Biblioteka Główna, a także Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, czyli kultowe miejsce wielu studenckich projektów i eventów. Na terenie kampusu działa również Centrum Kultury Fizycznej, które oferuje zajęcia sportowe i umożliwia skorzystanie ze specjalistycznego sprzętu, oraz Stołówka Akademicka „Trójka”, gdzie serwowane jest smaczne, domowe jedzenie. Do zaoferowania mamy też 9 dobrze wyposażonych akademików położonych w sąsiedztwie uniwersytetu, więc zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ unikniesz dojazdów na uczelnię. Dodatkowo w bliskiej odległości od kampusu znajduje się Stare Miasto, co stanowi doskonałą okazję do poznawania i odkrywania malowniczego Lublina.

Na naszym uniwersytecie działają różne organizacje studenckie: Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów oraz samorządy wydziałowe, międzynarodowa organizacja AIESEC i 115 kół naukowych o bardzo interesujących nazwach, jak np. Bioaktywni, Sherlock, SmartCity czy Produktywni. Taka działalność umożliwi Ci zdobycie praktycznych umiejętności i nowych doświadczeń, a przede wszystkim pomoże rozwinąć zainteresowania. Pasjonaci dziennikarstwa i komunikacji społecznej mogą z kolei doskonalić swój warsztat w naszych mediach akademickich – na UMCS prężnie działają Radio Centrum i telewizja akademicka TV UMCS.

Do zaoferowania mamy również bogatą ofertę programów wymiany i współpracy międzynarodowej. Możesz studiować za granicą i poznawać nowe kraje, kulturę, obyczaje, a przy okazji szlifować język obcy. Czy może być lepiej?

Tym, co nas wyróżnia, jest też wsparcie finansowe dla studentów. Oferujemy wiele atrakcyjnych stypendiów – jeśli odznaczasz się wysokimi wynikami w nauce lub nietuzinkowymi osiągnięciami na różnych polach, możesz ubiegać się o stypendium rektora lub w ramach Własnego Funduszu Stypendialnego. Dla studentów spełniających określone kryteria dodatkowo proponujemy stypendium socjalne i zapomogę. Udzielamy też wsparcia osobom z niepełnosprawnościami.

Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem na prestiżowej i największej uczelni we wschodniej Polsce, która da Ci możliwość łączenia nauki z rozwojem pasji i zainteresowań, nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do nas już dziś!

Nie czekaj – zarejestruj się już dziś – www.irk.umcs.pl!

Autor: Magdalena Wołoszyn-Mróz
Magdalena Drwal