„Dzień z MaFiI-ą” – ruszyły zapisy!

„Dzień z MaFiI-ą” – ruszyły zapisy!

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w tegorocznym „Dniu z MaFiI-ą” – wykładach i warsztatach popularyzujących matematykę. W tym roku, w miejscu corocznego wydarzenia pod nazwą „Piątek z MaFiI-ą”, zapraszamy zarówno w środę, 29 listopada, jak i w piątek, 1 grudnia.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na warsztaty w dniu 29 listopada. Będziecie mogli zagrać w gry logiczne, stworzyć własny haft matematyczny oraz własną grę w programie Scratch. Osoby lubiące przygody zapraszamy do rozwiązywania zagadek matematycznych i informatycznych w Escape Roomie.

W piątek 1 grudnia uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszamy na serię wykładów i warsztatów. Będzie można posłuchać wykładu o słynnych liczbach w słynnym równaniu, poznać algorytm RSA oraz lemat Burnside’a. Na warsztatach zapraszamy do tworzenia fraktali i rozwiązywania łamigłówek. Pokażemy Wam, że kula nie zawsze jest okrągła, a wytrwali, biorąc udział w wykładzie i warsztacie, mogą zmierzyć się z lingwistyką matematyczną.

Zapisy na warsztaty i wykłady [KLIKNIJ]

Wydarzenie zostało objęte patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Autor: Marta Kostrzewa