Faces of America – tylko do dziś wydłużony termin zgłoszeń

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w specjalnej IX edycji Konkursu Językowego „Faces of America”, odbywającego się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Termin zgłoszeń do I etapu konkursu został wydłużony do 28 lutego (włącznie).

Konkurs ma charakter drużynowy i jest podzielony na trzy etapy. W pierwszym etapie uczniowie mają za zadanie przygotować pracę konkursową w formie filmu (długość filmu: 60 sekund) w języku angielskim, w którym odpowiedzą na pytanie, dlaczego warto wybrać UMCS – „WHY UMCS?”. Film zostanie oceniony według kryteriów określonych w regulaminie konkursu. Stworzony film może zostać udostępniony na platformie TikTok lub przesłany w formie pliku wideo na adres e-mail: konkurs.foa@mail.umcs.pl, do 28 lutego 2024 r.

Etap drugi polega na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru z zakresu znajomości języka angielskiego. Do etapu trzeciego, finałowego wybranych zostanie pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w quizie multimedialnym na temat życia i dokonań naukowych Marii Curie-Skłodowskiej.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają cenne nagrody rzeczowe, w postaci sprzętu elektronicznego, a najlepsza drużyna dodatkowo uzyska możliwość bezpłatnego udziału w certyfikowanych egzaminach online na wybranym przez siebie poziomie (LanguageCert LTE lub LanguageCert IESOL). Na uczestników II i III etapu czekają również dyplomy i gadżety UMCS.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Lublin, Marszałek Województwa Lubelskiego i Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, a patronat medialny sprawują Gazeta Wyborcza Lublin, Radio Lublin oraz Telewizja Akademicka TV UMCS.

Podczas finałów konkursu przewidziane są również wystąpienia przedstawicieli Camp Leaders Polska, Language Cert oraz koncert studentów Wydziału Artystycznego UMCS.

Harmonogram IX edycji Konkursu Językowego „Faces of America”:

• do 28.02.2024 r. – należy przesłać na adres mailowy: konkurs.foa@mail.umcs.pl zgłoszenia udziału i link lub plik do filmu konkursowego,
  • 01.03.2024 r. – nastąpi ogłoszenie wyników I etapu  (informacje będą dostępne na stronie Internetowej www.umcs.pl, w zakładce „Kandydat” oraz przesłane zostaną e-mailem),
  • 21.03.2024 r. – odbędzie się II i III etap konkursu w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Regulamin konkursu

Organizatorami konkursu są: Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki działające w ramach Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

Strona konkursu

Kwestie merytoryczne: