Już jutro „Przystanek rekrutacja – Drzwi Otwarte UMCS”!

Po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera się dla uczniów szkół średnich. W tym roku zapraszamy na wydarzenie pn. „Przystanek rekrutacja – Drzwi Otwarte UMCS”. Startujemy już jutro, tj.  29 lutego 2024 r. o godzinie 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji. Późniejsze atrakcje będą dostępne na Wydziale Ekonomicznym (budynek Rektoratu) – spotkacie tam przedstawicieli wszystkich naszych wydziałów.

Podczas wydarzenia zapoznamy Was z ofertą edukacyjną Uczelni oraz przybliżymy przebieg procesu rekrutacyjnego. Opowiemy też o wymaganiach, które stoją przed kandydatami na studia. Program tego dnia obejmuje między innymi omówienie modułów matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Poznacie praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości.

Nasi specjaliści – doradcy zawodowi, psychologowie oraz trenerzy poprowadzą konsultacje, podczas których pomogą Wam określić na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkujecie swoje umiejętności, predyspozycje i zainteresowania. Do Waszej dyspozycji będą m.in.: pracownicy Biura RekrutacjiBiura ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia PsychologicznegoBiura ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych oraz Centrum Promocji ze specjalnie przygotowaną strefą doradztwa zawodowego.

Nie zabraknie również ciekawych warsztatów, prowadzonych zarówno przez naszych pracowników, jak i studentów zagranicznych. Zaczniemy od wykładu popularnonaukowego dra Kamila Filipka – dyrektora Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego: „Od modeli generatywnych (GPT) do sztucznej inteligencji ogólnego przeznaczenia (AGI)”. Następnie Magdalena Bis (psycholog, socjolog, certyfikowany coach ICC, trener, asesor AC/DC) poruszy temat problemu przemocy w Internecie w kontekście hejtu, czyli mowy nienawiści. Ponadto, między godz. 9:30 a 13:20 studenci zagraniczni poprowadzą w języku angielskim cztery spotkania dotyczące pasji odkrywania oraz tajników świata żaków.

Jednak swoje kwalifikacje będą mogli podnieść nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele! Z myślą o nich przygotowaliśmy dwa specjalne warsztaty: „Mindfulness – trening uważności dla nauczycieli” oraz „Sposoby radzenia sobie ze stresem”. A szkolić będzie dr Izabela Łucjan – doświadczony trener umiejętności miękkich, job-coach, specjalista rozwoju edukacyjnego i zawodowego, praktyk NLP oraz wieloletni wykładowca akademicki.

Jak co roku przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomoże Wam w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Zobaczycie też, co ciekawego dzieje się poza salą wykładową i w jaki sposób możecie realizować swoje pasje na UMCS.
Będzie tam na Was czekało dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera! Pamiętajcie by zrobić sobie pamiątkową sesję w fotolustrze.

Tego samego dnia, już od rana, Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Turnieju o Puchar JM Rektora. Reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych zmierzą się ze sobą w kilku dyscyplinach, a ukoronowaniem wysiłków będzie popołudniowe uroczyste wręczenie nagród.

W ramach wydarzenia zapraszamy, jak zawsze, na prezentacje oferty edukacyjnej UMCS (w języku polskim i ukraińskim), jak i wycieczki po kampusie również w języku polskim i ukraińskim.

Pełny program wydarzenia oraz formularz zapisów dostępne są na stronie www.kandydat.umcs.pl

Do zobaczenia!