Festiwal Stolica Języka Polskiego nagrodzony

Festiwal Stolica Języka Polskiego nagrodzony

4 października br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta XIII Lubelska Gala Turystyki organizowana przez Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Punkt kulminacyjny wydarzenia stanowiło ogłoszenie wyników Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023 (organizowanego przez LROT we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną). Spośród wszystkich zgłoszeń, kapituła wybrała trzy najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. Odbywający się rokrocznie w Szczebrzeszynie Festiwal Stolica Języka Polskiego został uhonorowany II nagrodą we wspomnianym konkursie. 

W bieżącym roku kalendarzowym Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz drugi był partnerem Pasma Językowego Festiwalu. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Cała nadzieja w literaturze”. W ramach pasma językowego odbywały się także rozmowy dotyczące języka we współczesnej komunikacji publicznej, mediach, polityce i marketingu pod hasłem przewodnim: „Język mówi mediami – media mówią językiem”. Rolę kuratora pasma językowego pełnił dr hab. Paweł Nowak, prof. UMCS z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS. Na scenie zagościli m.in. językoznawcy, medioznawcy czy dziennikarze na co dzień pracujący w naszym Uniwersytecie. 

Serdecznie gratulujemy organizatorom i życzymy dalszych sukcesów w budowaniu Stolicy Języka Polskiego. Jednocześnie już teraz zapraszamy do udziału w X edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się 4-10 sierpnia 2024 r. 

Fot. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna