Zapraszamy na Noc Biologów na WBiB UMCS

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w ramach której już 14 stycznia br. na Wydziale Biologii i Biotechnologii (ul. Akademicka 19) przybliżymy wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Wydarzenie obejmuje szereg atrakcji: wykładów, warsztatów, pokazów i zajęć laboratoryjnych itp. Zajęcia te udowadniają, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych.

Niesamowicie szybki rozwój nauk związanych ze zdrowiem i kondycją człowieka, z genetyką, biotechnologią zmusza do nieustannego uzupełniania wiedzy. Świadome uczestnictwo w dyskusji nad tak gorącymi tematami jak: zapłodnienie in vitro, genetycznie modyfikowana żywność (pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), klonowanie zwierząt hodowlanych, wymagają od nas głębokiej wiedzy biologicznej i etycznej. Cząstkę tej wiedzy naukowcy i pasjonaci pragną przekazać uczestnikom w trakcie Nocy Biologów, a tym samym wzbudzić w nich chęć do jej ustawicznego pogłębiania.

Zapraszamy całe rodziny, młodzież szkolną (w grupach zorganizowanych i indywidualnie), zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców Lublina. Zapewniamy przeżycie wspaniałego zimowego wieczoru w gronie ludzi zajmujących się na co dzień biologią.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programem oraz dokonywania rezerwacji na stronie: link.

 

*Uczestnictwo w niektóre imprezach, ze względu na ich charakter wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc. Wykłady oraz części pokazów i laboratoriów nie wymaga rezerwacji, ale czasem z racji pojemności sal na miejsce trzeba poczekać.