Nowy wymiar zarządzania w administracji publicznej

Nowy wymiar zarządzania w administracji publicznej – zarządzanie w politykach publicznych to odpowiedź na coraz większe wyzwania!

Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany rozwijaniem swoich umiejętności zarządzania w sektorze publicznym, szukasz odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości, pragniesz poznać świat polityki publicznej i stać się specjalistą/specjalistką w tym obszarze, zapraszamy Cię na studia licencjackie na kierunku zarządzanie w politykach publicznych w UMCS!

Jest to doskonała okazja do rozwinięcia swoich umiejętności i zdobycia specjalistycznej wiedzy, która staje się coraz bardziej wartościowa w dzisiejszym świecie administracji publicznej. Kierunek ten odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na nowych specjalistów, którzy potrafią skutecznie zarządzać sferą publiczną, podejmować kluczowe decyzje oraz planować strategicznie na długoterminowym horyzoncie.

W dzisiejszych czasach funkcjonowanie instytucji publicznych wymaga wszechstronnych kompetencji, które można zdobyć właśnie na tym kierunku. Żacy nauczą się profesjonalnego zarządzania, zwiększania skuteczności działania oraz szybkiego reagowania w obliczu zmian i kryzysów. Ponadto, zdobędą umiejętności analizy i planowania, które są oparte na naukowych dowodach.

Kierunek zarządzanie w politykach publicznych na UMCS oferuje bogaty program nauczania. Studentki i studenci poznają różnorodne aspekty współczesnej administracji publicznej, w tym naukowe modelowanie polityk publicznych, analizę współczesnych procesów i zjawisk społecznych, a także projektowanie i realizację badań na potrzeby polityk publicznych. Ważnym aspektem studiów jest rozwijanie umiejętności badawczych i analitycznych. Studentki i studenci zdobywają umiejętności raportowania i prezentacji wyników badań, a także formułowania rekomendacji opartych na solidnych analizach. Uczą się wykorzystywać nowoczesne technologie, w tym sztuczną inteligencję, w procesie badawczym. Bardzo szeroki wachlarz umożliwia efektywną analizę danych i podejmowanie trafnych decyzji na rzecz sektora publicznego.

Kształcimy przyszłych liderów, którzy będą w stanie radzić sobie w złożonej rzeczywistości administracji publicznej. Po ukończeniu studiów absolwenci będą przygotowani do pracy w różnorodnych instytucjach i organizacjach, takich jak administracja rządowa i samorządowa, agencje rządowe, organizacje pozarządowe, międzynarodowe organizacje, think-tanki, fundacje oraz firmy consultingowe zajmujące się doradztwem dla sektora publicznego.

Podjęcie studiów na kierunku zarządzanie w politykach publicznych to świetna droga do zdobycia konkretnej wiedzy i umiejętności w nowoczesnej administracji publicznej. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapisania się na nasz kierunek i rozpoczęcia fascynującej podróży w kierunku profesjonalnego zarządzania w politykach publicznych. Przyjdź i zdobądź wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, które pomogą Ci osiągnąć sukces w administracji publicznej!
Czekamy na Ciebie!

Autor: dr Błażej Dyczewski