Pierwsze rekrutacyjne Q&A za nami

— Pieczołowicie przygotowaliśmy dla Was szereg najistotniejszych informacji dotyczących tegorocznego procesu rekrutacji na studia. Pamiętajcie, to już ostatnie chwilę na podjęcie decyzji co do Waszej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Zachęcamy Was – sprawdźcie naszą ofertę kształcenia — tak poniedziałkowy webinar rozpoczął prowadzący Maciej Cieciora.

Podczas wczorajszego live’a specjaliści z Biura Rekrutacji oraz Centrum Promocji przybliżyli nowe kierunki tegorocznej rekrutacji, terminarz oraz odpowiedzieli na najczęściej pojawiające się pytania. Jednym z kluczowych momentów było przedstawienie przez Monikę Piątek ścieżki, którą przechodzi kandydat od momentu wejścia na stronę Systemu Obsługi Rekrutacji, aż do pełnej rejestracji konta, zapisania się na wybrany kierunek studiów oraz uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

Ponadto, widzowie wraz z Pawłem wybrali się na wirtualny spacer po Miasteczku Akademickim – jednym z największych i najpiękniejszych kampusów w Polsce. Zobaczyli infrastrukturę i zajrzeli do najważniejszych miejsc tej studenckiej dzielnicy – sprawdzili możliwości jakie stwarzają. Uczestnicy spotkania poznali również „sportową twarz” uniwersytetu. Nasza dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – Małgorzata Hołub-Kowalik – przybliżyła życie zawodowego sportowca i studenta„Program dwutorowej kariery UMCS” czy „Narodowa Reprezentacja Akademicka” to tylko część z programów ułatwiających jednoczesny rozwój kariery sportowej i akademickiej.

W trakcie webinaru aktywny był również czat, na którym kandydaci na bieżąco otrzymywali odpowiedzi na swoje pytania.

Zachęcamy do obejrzenia live’a z wczorajszego spotkania oraz dołączenia do grupy „Rekrutacja UMCS” na platformie Facebook, gdzie nasi pracownicy są cały czas do Waszej dyspozycji.