Poznaj UMCS: Webinar Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

8 kwietnia br. odbył się webinar Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Transmisja miała miejsce na kanale UMCS na platformie YouTube. Wydarzenie było skierowane do wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na naszej uczelni.

Podczas ostatniego spotkania uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną wydziału – wśród tegorocznych nowości pojawił się prowadzony w języku angielskim kierunek Technical Physics. Widzowie przyjrzeli się bliżej przestrzeniom ukazanym podczas wirtualnego spaceru. Studenci oprowadzili odbiorców zarówno po pracowniach, laboratoriach, jak i bibliotece. Podczas rozmów goście przybliżyli specyfikę kształcenia na wydziale oraz liczne możliwości rozwoju osobistego i zdobywania  doświadczenia już w trakcie studiów. Spotkanie zakończył wykład popularnonaukowy prof. Wojciecha Grudzińskiego z Katedry Biofizyki, dotyczący interdyscyplinarnych badań nad znajdującą się w oku plamką żółtą.

Absolwenci kierunków prowadzonych na WMFI mogą rozwijać swoją karierę jako np.: fizycy medyczni, specjaliści branży finansowej, specjaliści ds. bezpieczeństwa IT, nauczyciele matematyki, fizyki czy informatyki, pracownicy instytucji kontroli i nadzoru nauki.

Webinar jest dostępny na Facebooku UMCS oraz na kanale YouTube UMCS
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym potencjał Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.