Poznaj UMCS: Webinar Wydziału Historii i Archeologii

W ostatnią środę odbył się webinar Wydziału Historii i Archeologii w ramach cyklu „Poznaj UMCS”. Seria prezentuje wszystkie – 13 wydziałów UMCS i skierowana jest do kandydatów na studia. W czasie wirtualnego spotkania powiedziano o roli historii, która determinuje teraźniejszość i przyszłość. Goście przedstawili ofertę edukacyjną, liczne ścieżki rozwoju kariery oraz możliwości po studiach.

Poza znanymi kierunkami, kandydaci poznali również nowość, która pojawiła się w w katalogu kierunków na rok akademicki  2022/2023. Na studiach śródziemnomorskich – podróżach historycznych zajęcia praktyczne dadzą żakom umiejętności związane z wykonywaniem zawodu pilota wycieczek i rezydenta biur turystycznych. Wskażą także związki między przeszłością a teraźniejszością regionu, otwartego na wyzwania nowoczesności w duchu tolerancji i dynamicznych zmian społecznych w epoce ponowoczesnej.

Wirtualne spotkanie było doskonałą okazją do pierwszego kontaktu z przedstawicielami wydziału. Wśród gości znaleźli się członkowie władz oraz naukowcy: dziekan – prof. Joanna Sobiesiak, prodziekan  prof. Anna Zakościelna, dr Joanna Bugajska-Więcławska z Katedry Historii Społecznej i Edukacji, dr Marcin Szeliga – zastępca dyrektora Instytutu Archeologii oraz prof. Paweł Madejski z Katedry Historii Starożytnej i Średniowiecznej. Podczas live’a obecni byli też studenci: Magdalena Kołodziej i Marcin Gnat, którzy opowiedzieli m.in. o działalności kół naukowych czy własnych doświadczeniach z okresu studiów. Transmisję zakończył wykład popularnonaukowy dra Tomasza Dzieńkowskiego „Archeologia, czyli podróże w czasie… Grób wczesnośredniowiecznego wojownika z Gródka”.

Webinar jest dostępny na Facebooku UMCS oraz na kanale YouTube UMCS
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym potencjału Wydziału Historii i Archeologii.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Historii i Archeologii z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.