Poznaj UMCS: Webinar Wydziału Filozofii i Socjologii

Wczoraj wieczorem w ramach serii „Poznaj UMCS” odbył się webinar Wydziału Filozofii i Socjologii. W rozmowach wzięli udział: dziekan – prof. Leszek Kopciuch, mgr Anna Dudkowski-Sadowska z Katedry Społecznych Problemów Zdrowotności, prof. Marcin Wolski z Katedry Logiki i Kognitywistyki oraz studentki: Wiktoria Perlińska i Paulina Prochorowska. Dzięki takiemu zespołowi gości widzowie zapoznali się z kadrą dydaktyczną, ofertą edukacyjną czy licznymi organizacjami studenckimi. Nieodłącznym elementem spotkania był wirtualny spacer, w który zabrali kandydatów obecni żacy. Ta skrócona forma umożliwiła pokazanie przestrzeni, które na co dzień wypełniają studenci.

Live zakończył wykład popularnonaukowy prof. Piotra Konderaka na temat „Kognitywistyki, czyli funkcjonowania ludzkiego umysłu”. Studenci kognitywistyki zdobywają wiedzę o psychologicznych mechanizmach ludzkiego umysłu (poznania), ich neurobiologicznych podstawach, języku naturalnym rozumianym jako zdolność umysłowa oraz narzędzie komunikacji i manipulacji, komputerowych środkach symulacji umysłu.

Webinar jest dostępny na Facebooku UMCS oraz na kanale YouTube UMCS
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym potencjał Wydziału Filozofii i Socjologii.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Filozofii i Socjologii z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.