Poznaj UMCS: Webinar Wydziału Filologicznego

W piątek, 1 kwietnia br. odbyła się transmisja webinaru Wydziału Filologicznego w ramach cyklu „Poznaj UMCS”. Seria ta jest skierowana do kandydatów na studia na UMCS. Tym razem prowadzący – Michał Chrzanowski – zaprosił widzów w podróż po jednym z największych wydziałów uczelni. To tutaj rokrocznie aplikują setki maturzystów, stojących u progu dorosłości oraz wizji wybrania właściwej ścieżki kariery.

W czasie wirtualnego spotkania odbyły się ciekawe rozmowy z władzami Wydziału: dziekan – prof. Barbarą Hlibowicką-Węglarz oraz prodziekanami – prof. Jarosławem Krajką i prof. Joanną Szadurą. Goście opowiedzieli o unikatowości wydziału w porównaniu z podobnymi jednostkami funkcjonującymi na innych uczelniach oraz scharakteryzowali ofertę kierunków neofilologicznych, polonistycznych i kulturoznawczych.

Niezwykle istotne były także rozmowy ze studentami oraz absolwentami, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z czasów studiów, a także dalszych planach rozwoju. Udział w rozmowach wzięli: doktorantka mgr Andżeliką Kolebuk  absolwentka e-edytorstwa i technik redakcyjnych, Kacper Majchrzak z technik cyfrowych w animacji kultury oraz Karolina Rozwód – dyrektor Teatru Starego w Lublinie. Spotkanie zakończył wykład prof. Tomasza Woźniaka nt. studiów i badań prowadzonych w obszarze logopedii i audiologii. Na widzów czekał również spacer po wydziale, a także prezentacja licznych studenckich kół naukowych działających w obrębie instytutów.

Webinar jest dostępny na Facebooku UMCS oraz na kanale YouTube UMCS
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym potencjał Wydziału Filologicznego.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Filologicznego z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.