Startuje Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Startuje Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2022

 „Tu matura spotyka się ze studiami”

Pod tym hasłem odbywają się tegoroczne, już szesnaste, spotkania w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Ostatnie we wrześniu br. targi edukacyjne mają miejsce dzisiaj i jutro na Politechnice Rzeszowskiej. Przedstawicieli naszej uczelni spotkacie w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Akademickiej 6. Teren targów będzie dla Was dostępny w godz. 9:00–15:00.

Na stoisku UMCS będziecie mogli poznać ofertę edukacyjną, dowiedzieć się więcej o realizowanych programach kształcenia czy możliwościach rozwoju osobistego podczas studiów. Do Waszej dyspozycji będą pracownicy działów promocji oraz rekrutacji. Znajdzie się również odpowiednią przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym się planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery

Targi edukacyjne to najbardziej znana forma spotkań w kraju. Tym samym organizatorzy i wystawcy umożliwiają uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju. Tegoroczna – już XVI edycja Salonu Maturzystów koncentruje się wokół planowanych zmian w egzaminie maturalnym prowadzonym od 2023 roku. A także (jak zawsze!) kwestii wyboru wymarzonego kierunku studiów oraz uczelni. 

Patronat honorowy nad Salonem Maturzystów Perspektywy 2022 sprawują: Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący KRASP.