Studia na WMFiI to nowe znajomości i współpraca
Magdalena Drwal | opublikowano |
Wybierając studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, jednocześnie otwierasz drzwi do wielu możliwości! I nie mamy tu na myśli wyłącznie zdobywania wiedzy, ale również nawiązywania nowych znajomości, współpracy oraz realizowania się w ogromnej i rozbudowanej społeczności akademickiej.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie cechuje bogata tradycja akademicka – w czasie roku akademickiego możesz liczyć na wiele ciekawych wydarzeń i imprez, takich jak chociażby: 3,2,1.. Studia Start!, Akademicki Jarmark Świąteczny, Przystanek UMCS, Lublinalia 2024 i wiele innych!
Nasz Wydział to środowisko akademickie o niezwykle dynamicznej strukturze: spotkasz tu pasjonatów nauki oraz świetnych naukowców, którzy z chęcią i zapałem wesprą Cię w twojej drodze ku przyszłości. Oczywiście nie można nie zwrócić uwagi na koła naukowe, które działają na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, i do których naprawdę warto dołączyć:
- Koło Dydaktyków MaFiI;
- Koło Nakowe Studentów Fizyki;
- Studenckie Koło Naukowe Informatyki;
- Studenckie Koło Naukowe Matematyków – Akademia Platońska.
Pamiętaj też o naszym Samorządzie Studenckim, którego członkinie i członkowie zawsze służą pomocą i wsparciem! Podczas studiów możesz brać udział w studenckich konferencjach naukowych, wyjazdach integracyjnych, warsztatach i prelekcjach. Z kolei podczas praktyk studenckich możesz wykorzystać swoje umiejętności oraz zdobytą wiedzę, aby nawiązać kontakty, które w przyszłości zdecydowanie mogą okazać się przydatne!
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znajdziesz znajomości i przyjaźnie, które mogą w przyszłości zaprocentować. Razem z nami będziesz mieć szansę na zdobycie solidnej wiedzy naukowej oraz umiejętności praktycznych, ale także na rozwój osobisty, nawiązanie cennych kontaktów oraz przygotowanie do dynamicznej kariery zawodowej.
Poznaj ofertę kształcenia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki – rekrutacja startuje już 17 kwietnia!
Autor: Marta Kostrzewa