Targi Edukacji i Pracy – Włodawa 2023

31 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. 2 Warszawskiej Brygady Saperów i II  Liceum Ogólnokształcącym im. A.F. Modrzewskiego we Włodawie odbyły się Targi Edukacji i Pracy „Moje życie – mój plan”. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Włodawskiego oraz Burmistrza Miasta Włodawy. Wśród przedstawicieli UMCS znależli się pracownicy Centrum Promocji i Biura Rekrutacji: Magdalena Drwal, Justyna Stępniak, Monika Piątek oraz Mateusz Józwicki z Pracowni Technologii Światłowodów. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z ofertę kształcenia UMCS, różnorodnymi aspektami życia akademickiego w Lublinie oraz obowiązującymi zasady rekrutacji.

Głównym celem Targów było wsparcie młodzieży, będącej uczniami ostatnich klas lokalnych szkół średnich i branżowych, w planowaniu kształcenia i przyszłej kariery zawodowej. Program wydarzenia przewidywał prezentacje ofert edukacyjnych szkół wyższych, szkół policealnych, ośrodków doskonalenia zawodowego i innych instytucji szkoleniowych, a także ofert zawodowych lokalnego rynku pracy z branży motoryzacyjnej, budowlanej gastronomicznej, hotelarskiej, informatycznej. Na miejscu były też obecne instytucje prezentujące oferty rynku pracy, w szczególności Centrum Edukacji i Pracy OHP w Chełmie i Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie.

Fot. Magdalena Drwal