Przed nami Olsztyński i Kielecki Salon Maturzystów

Przed nami Olsztyński i Kielecki Salon Maturzystów

Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy | 22.09.2023

Zapraszamy do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się już w ten piątek, czyli 22 września w Olsztynie w Centrum Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego! Teren targów będzie dostępny dla odwiedzających w godz. 9:00–15:00

Salon Maturzystów Perspektywy to najbardziej znana forma spotkań w kraju. Tym samym organizatorzy i wystawcy umożliwiają uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju.  

Kielecki Salon Maturzystów Perspektywy | 25.09.2023

Z kolei zaraz po weekendzie – 25 września br. – będziemy na Was czekać na targach edukacyjnych odbywających się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Tego dnia spotkacie się z nami w budynku C Politechniki Świętokrzyskiej również między godz. 9:00 a 15:00.

Tu matura spotyka się ze studiami

W programie spotkań m.in.:

  • prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

Na stoisku UMCS będziecie mogli poznać ofertę edukacyjną, dowiedzieć się więcej o realizowanych programach kształcenia czy możliwościach rozwoju osobistego podczas studiów. Do Waszej dyspozycji będą pracownicy działów promocji oraz rekrutacji. Znajdzie się również odpowiednia przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym się planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery

Zastanawiacie się jaki kierunek wybrać? A może macie już sprecyzowaną drogę kariery tylko poszukujecie najlepszych narzędzi jej realizacji? Jak wygląda życie w czasie studiów – czy jest w nim czas na coś poza nauką? Czy i jak studenci pierwszoroczni mogą aplikować o wsparcie materialne? W jaki sposób obiekty są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Na te i wiele, wiele innych pytań uzyskacie odpowiedzi na naszym stoisku.