Welcome Center UMCS otwarte!

Dokładnie tydzień temu, w samo południe, otworzyliśmy Welcome Center UMCS  unikatowy punkt na mapie akademickiego Lublina!

To miejsce pierwszego kontaktu dla studentów zagranicznych, którzy przybyli do Polski w celu pobierania nauki na największej uczelni we wschodniej Polsce. Mogą w nim zdobyć niezbędną wiedzę i narzędzia do pełnej integracji z akademicką społecznością UMCS i Lublina. Do głównych zadań realizowanych przez jednostkę należą:

  • prowadzenie punktu kontaktowo-informacyjny dla zagranicznych studentów i gości;
  • zapewnienie pomocy i mentoringu studentom zagranicznym;
  • organizacja wydarzeń integracyjnych i edukacyjnych;
  • wspieranie internacjonalizacji UMCS.
    Projekty realizowane przez ośrodek finansowane są przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Zespół Welcome Center UMCS tworzą: dr Ewelina Panas Pełnomocnik Rektora ds. Umiędzynarodowienia Kształcenia, mgr Robert Ainebyona z Biura Rekrutacji Zespołu ds. Rekrutacji Anglojęzycznej oraz lic. Maciej Cieciora z Centrum Promocji – Biura Projektów Promocyjnych.

Fot. Bartosz Proll

Welcome Center UMCS prowadzi m.in. UMCS Guide, czyli aplikację przeznaczoną dla studentów i pracowników zagranicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz obcokrajowców przebywających w Lublinie. Głównym jej celem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania i poruszania się po mieście oraz kampusie akademickim. UMCS Guide zawiera szereg informacji na temat Uniwersytetu i Lublina – użytkownicy znajdą w niej informacje dotyczące: funkcjonowania UMCS, bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, opieki zdrowotnej i psychologicznej, rozkład jazdy komunikacji miejskiej, spis popularnych restauracji i miejsc w Lublinie, działań integracyjnych i adaptacyjnych na uczelni w mieście i kraju, kursu walutowego czy aktualnej pogody. Ciekawą i przydatną funkcją są również powiadomienia o polskich „słówkach dnia”.
Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w angielskiej wersji językowej (dostępna w App Store oraz Google Play).

Aplikacja UMCS Guide powstała w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej pt. „Foreigners@UMCS – kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy” (program „Welcome to Poland”).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz zaobserwowania naszym mediów społecznościowych:

Welcome Center UMCS
ul. Idziego Radziszewskiego 11
20-001 Lublin
e-mail: welcome.center@mail.umcs.pl