Zostań chemikiem!

Zostań chemikiem!

Zdjęcie - fiolki w laboratorium

Chcesz iść w ślady Marii Curie? Czy może być do tego lepsze miejsce niż uniwersytet jej imienia? Kto lepiej niż dwukrotna laureatka Nagrody Nobla zainspiruje Cię do przełomowych odkryć w dziedzinie chemii? Jeśli chcesz studiować chemię, lepszej „patronki” i miejsca niż UMCS nie znajdziesz! Chemia jest oczywiście dziedziną bardzo szeroką, ale na UMCS możesz wybrać jedną z kilku specjalności na tym kierunku, np. analitykę chemiczną, chemię środków bioaktywnych czy chemię kryminalistyczną… 

W tegorocznej ofercie dostępna jest też unikatowa nowość – inżynieria światłowodowa.

Przekonaj się sam jak wyglądają te studia!

Kupując kosmetyki lub leki, nie kierujesz się żadną reklamą – po prostu ze zrozumieniem czytasz etykiety. W głowie potrafisz rozszyfrować wszystkie składniki i w kilka sekund stwierdzić, czy dany produkt będzie dobry dla Ciebie i czy jest wart swojej ceny. Chętnie doradzasz też innym. Wierzysz, że uda Ci się pójść w ślady sławnych producentów branży kosmetycznej lub farmakologicznej. Jednak zanim to nastąpi, musisz zdobyć odpowiednią wiedzę, a właśnie na specjalności chemia środków bioaktywnych i kosmetyków dowiesz się, jak otrzymywać, analizować i bezpiecznie stosować różne środki biologicznie aktywne.

Ciekawi Cię rozwiązywanie kryminalnych zagadek? Podczas gdy inni kolekcjonują znaczki, Ty wolisz zbierać odciski palców? Dla innych może wydawać się to nieco dziwne… na chemii kryminalistycznej będzie jak najbardziej pożądane! Analityczne i krytyczne myślenie, które momentami zakrawa wręcz o podejrzliwość. Zdolność kojarzenia faktów, łączenia reakcji i umiejętność wykrywania niewidocznych gołym okiem śladów. To wszystko przyda Ci się właśnie na tym kierunku.

Jeśli chcesz zdobywać doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów a zarazem posiadać gruntowne wykształcenie ogólnouniwersyteckie wybierz inżynierię światłowodową. Jest to kierunek łączący naukę z przemysłem, którego ukończenie daje tytuł zawodowy inżyniera. Nasz Uniwersytet jest kolebką polskich światłowodów i miejscem pracy uznanych specjalistów w tej dziedzinie.