Porozmawiajmy jutro podczas Lubelskiego Salonu Maturzystów

Zastanawiacie się jaki kierunek wybrać? A może macie już sprecyzowaną drogę kariery tylko poszukujecie najlepszych narzędzi jej realizacji? Jak wygląda życie w czasie studiów – czy jest w nim czas na coś poza nauką? Czy i jak studenci pierwszoroczni mogą aplikować o wsparcie materialne? W jaki sposób obiekty są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? 

Kandydaci i Maturzyści! Już 19 i 20 września br., czyli w najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. 9:00–15:00 będziemy do Waszej dyspozycji podczas Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022 (gmach Kolegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Al. Racławickie 14)Tegoroczna – już XVI edycja Salonu Maturzystów koncentruje się wokół planowanych zmian w egzaminie maturalnym prowadzonym od 2023 roku. A także (jak zawsze!) kwestii wyboru wymarzonego kierunku studiów oraz uczelni. 

Na stoisku UMCS będziecie mogli poznać ofertę edukacyjną, dowiedzieć się więcej o realizowanych programach kształcenia czy możliwościach rozwoju osobistego podczas studiów. Na miejscu spotkacie pracowników działów promocji i rekrutacji. Zainteresowanych zachęcamy również do konsultacji z doradcą zawodowym. Razem z nami będą przedstawiciele Klubu Akademickiego Akademickiego Związku Sportowego UMCS oraz organizacji studenckich
Zapraszamy również na prezentacją dotyczącą oferty edukacyjnej UMCS na rok akademicki 2023/2024 (sala nr 102) pierwszego dnia w godz. 10:00–10:30 oraz drugiego między 10:30 a 11:00.

Patronat honorowy nad Salonem Maturzystów Perspektywy 2022 sprawują: Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący KRASP.