Poznaj UMCS: Webinar Wydziału Biologii i Biotechnologii

25 marca 2022 r. odbył się webinar wydziałowy skierowany do kandydatów chcących podjąć studia na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydarzenie było transmitowane na kanale UMCS na platformie YouTube.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dziekan WBiB – prof. Joanna Czarnecka oraz Prodziekan ds. studenckich – prof. Małgorzata Wójcik. Rozmówczynie zapoznały widzów z aktualną ofertą kształcenia, którą wydział przygotował na nadchodzący rok akademicki.

Uczestnicy spotkania mieli okazję przyjrzeć się bliżej przestrzeniom ukazanym podczas wirtualnego spaceru. Studenci oprowadzili odbiorców zarówno po pracowniach, laboratoriach, jak i Muzeum Zoologicznym. Podczas rozmów żacy polsko- oraz anglojęzyczni przybliżyli specyfikę kształcenia na wydziale. Spotkanie zakończył wykład popularnonaukowy „O szczepionkach w pigułce”, zaprezentowany przez prof. Jolantę Kutkowską z Katedry Genetyki i Mikrobiologii.

Webinar dostępny jest na uniwersyteckim profilu na Facebooku oraz na kanale YouTube UMCS

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Ekonomicznego z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.