Poznaj UMCS: Wydział Prawa i Administracji

W ubiegły piątek, tj. 22 kwietnia br. na uniwersyteckim kanale YouTube odbyła się transmisja przedostatniego już webinaru w ramach cyklu „Poznaj UMCS”. Kandydaci mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału Prawa i Administracji na rok akademicki 2022/2023.

Przez ponad 50 lat swego istnienia wydział wyraźnie zwiększa swój potencjał naukowy, stając się w tym czasie jednym z najmłodszych wydziałów prawa w Polsce i jednocześnie jednym z najlepszych. Jednostka UMCS otrzymała m.in. I kategorię w klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych. Kadrę naukowo-dydaktyczną tworzą sędziowie najwyższych organów wymiaru sprawiedliwości: Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu.

W pierwszej części spotkania prowadzący Michał Częstochowski przeprowadził rozmowę z dziekan – prof. Anną Przyborowską-Klimczak, która opowiedziała o specyfice funkcjonowania WPiA. Natomiast rozmowy ze studentami były okazją, by szczegółowo poznać ofertę kształcenia, możliwości płynące z dołączenia do licznych kół naukowych czy też perspektywy zatrudnienia po studiach.

Webinar jest dostępny na Facebooku UMCS oraz na kanale YouTube UMCS
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym potencjał Wydziału Prawa i Administracji.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Wydziału Prawa i Administracji z Centrum Promocji, Telewizją Akademicką TV UMCS i Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka.