UMCS Guide w Twoim telefonie

UMCS Guide jest aplikacją przeznaczoną dla studentów i pracowników zagranicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz obcokrajowców przebywających w Lublinie.

Stanowi ona nowoczesne zaspokojenie podstawowych potrzeb informacyjnych społeczności uniwersyteckiej. Głównym jej celem jest ułatwienie cudzoziemcom i nie tylko codziennego funkcjonowania i poruszania się po mieście oraz kampusie akademickim. UMCS Guide zawiera szereg informacji na temat Uniwersytetu i Lublina.

Użytkownicy znajdą w niej informacje dotyczące m.in.: funkcjonowania UMCS, bezpieczeństwa i pierwszej pomocy opieki zdrowotnej i psychologicznej, rozkład jazdy komunikacji miejskiej, zagrożenia związane z koronawirusem COVID-19, spis popularnych restauracji i miejsc w Lublinie, działań integracyjnych i adaptacyjnych na uczelni w mieście i kraju, kursu walutowego, aktualnej pogody.

Ciekawą i przydatną funkcją są również powiadomienia o polskich „słówkach dnia”.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w angielskiej wersji językowej. Zachęcamy do korzystania z aplikacji UMCS Guide. Można ją pobrać ze sklepów: Google Play oraz App Story.

Aplikacja UMCS Guide powstała w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej pt.: „Foreigners@UMCS – kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy” (program „Welcome to Poland”).

Autor: Maciej Cieciora